03.10.2022

"WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!"

Wrzesień jest miesiącem akcji „Sprzątania Świata” Jak co roku nasza szkoła wzięła w niej udział. Tym razem akcja odbywała się pod  hasłem: "WSZYSTKIE ŚMIECI SĄ NASZE!".

Uczniowie naszej szkoły bardzo aktywnie w niej uczestniczyli - wybrane klasy z wielkim zaangażowaniem sprzątały teren szkoły oraz nabrzeże rzeki Kaczawy. O porządek zadbała klasa 4a z wychowawczynią – p. Agatą Warzechą, 4b z wychowawcą – p. Adamem Poddębniakiem oraz klasa 6a z wychowawczynią – p. Katarzyną Łysaków. Razem uczniowie zebrali 10 worków śmieci.

Klasy IV - VIII projektowały plakaty o Sprzątaniu Świata. Powstało wiele ciekawych prac konkursowych, które zostaną wyeksponowane na korytarzu szkolnym.

Na lekcjach biologii i przyrody poświęcono czas na wyjaśnienie hasła tegorocznej edycji. Celem zajęć było uświadomienie uczniom, że wszystkie śmieci są nasze! Te porzucone przez człowieka w naturze i te posprzątane. Innych śmiecących na naszej planecie nie ma. Chcieliśmy dotrzeć do tych, którzy śmiecą, gdyż w naszych działaniach nie powinno chodzić o ciągłe sprzątanie, ale o to aby śmiecący przestali śmiecić. Chcieliśmy także odciążyć naturę oraz zachęcać do podejmowania działań, dzięki którym nauczymy się nie tworzyć niepotrzebnych odpadów i segregować śmieci.

Zachęcamy wszystkich do zmiany myślenia o naszej planecie, która przecież jest naszym domem. A w domu przecież lubimy czystość! Pamiętajmy o tym przez cały rok.

imgimgimgimg

25
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 1
  • 5
Komentarze