14.11.2021

DZIEŃ CZYSTEGO POWIETRZA

14 listopada jest Dniem Czystego Powietrza. Z tego powodu serdecznie zachęcamy do poogladania  filmu edukacyjnego " Jedno życie i jedyna szansa, by pokonać smog", zrealizowanego przez Fundację Polska Ziemia, a dofinansowanego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w ramach projektu" Poślij smoga do pieca".

Podstawowym celem filmu jest zwrócenie uwagi na zagrożenia jakie niesie ze sobą zjawisko smogu i jakie konsekwencje ponosimy w związku z jego oddziaływaniem na nasz organizm. W Polsce przez złą jakość powietrza co roku przedwcześnie umiera ponad 50 tyś. osób. Polskie miasta regularnie znajdują się na listach najbardziej zanieczyszczonych miast Europy i świata. Zjawisko to pogłębia również niska świadomość społeczna, która przekłada się na bagatelizowanie problemu.

Proponowany film, to dokument oparty na rzetelnej wiedzy przedstawionej przez wybitnych ekspertów Polski w zakresie zanieczyszczenia powietrza, między innymi: prof. dr hab.inż Artur Badyda, prof.dr hab.n.med. Tadeusz Zielonka, prof.dr hab.inż Zbigniew Karaczun, dr Marian Szołucha, Sekretarz Stanu w Ministerstwie Klimatu i Środowiska Małgorzata Golińska.

 

157
Dodaj Komentarz
  • 3
  • 9
  • 11
Komentarze