08.10.2019

Z tabliczką mnożenia za Pan Brat

czyli Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - akcja w naszej szkole

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

 

dniu 4 października 2019r. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia został przeprowadzony po raz w trzeci w Naszej szkole.

 img

img

ŚDMT rozpoczął się w drugiej połowie września. Każdego dnia każdy z uczniów na początku lekcji rozwiązuje 10 przykładów z tabliczki mnożenia(ta akcja trwa nadal w klasie 6c i 7b). Wszyscy uczniowie z klas IV- VIII pisali krótki test z tabliczki mnożenie i w ten sposób zostali wyłonieni egzaminatorzy. Akcja rozpoczęła się od przedstawienia harmonogramu przez radiowęzeł. Na korytarzach w różnych miejscach zostały przygotowane stanowiska, gdzie egzaminatorzy sprawdzali wiedzę naszych uczniów czy nauczycieli z tabliczki mnożenia. Pytania były w formie ustnej i pisemnej. Podczas przerw uczniowie bardzo chętnie angażowali się i uczestniczyli w tej akcji i zbierali „sowy”. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni ocenami z matematyki oraz został wyłoniony najlepszy „mistrz tabliczki mnożenia”. W tym dniu można było zmierzyć się w konkursie tabliczki mnożenia na czas (kto najwięcej rozwiąże przykładów z tabliczki mnożenia w ciągu jednej minuty) jak również uczniowie mogli poukładać domino, które jest ich własną pomocą dydaktyczną, którą stworzyli absolwenci szkoły. Została przygotowana przez uczniów gazetka w klasie matematycznej nt. tej akcji.

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

 

11
Dodaj Komentarz
  • 21
  • 13
  • 16
Komentarze