08.10.2019

Z tabliczką mnożenia za Pan Brat

czyli Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia - akcja w naszej szkole

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to bezpłatna akcja edukacyjna. Celem akcji jest propagowanie zabawowej formy nauczania-uczenia się matematyki. Ma ona zachęcić do przypomnienia sobie tabliczki mnożenia w przyjemny, niecodzienny sposób. Akcja jest okazją dla uczniów do nadrobienia „tabliczkowych” zaległości po wakacjach.

 

dniu 4 października 2019r. Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia został przeprowadzony po raz w trzeci w Naszej szkole.

 img

img

ŚDMT rozpoczął się w drugiej połowie września. Każdego dnia każdy z uczniów na początku lekcji rozwiązuje 10 przykładów z tabliczki mnożenia(ta akcja trwa nadal w klasie 6c i 7b). Wszyscy uczniowie z klas IV- VIII pisali krótki test z tabliczki mnożenie i w ten sposób zostali wyłonieni egzaminatorzy. Akcja rozpoczęła się od przedstawienia harmonogramu przez radiowęzeł. Na korytarzach w różnych miejscach zostały przygotowane stanowiska, gdzie egzaminatorzy sprawdzali wiedzę naszych uczniów czy nauczycieli z tabliczki mnożenia. Pytania były w formie ustnej i pisemnej. Podczas przerw uczniowie bardzo chętnie angażowali się i uczestniczyli w tej akcji i zbierali „sowy”. Najlepsi uczniowie zostali nagrodzeni ocenami z matematyki oraz został wyłoniony najlepszy „mistrz tabliczki mnożenia”. W tym dniu można było zmierzyć się w konkursie tabliczki mnożenia na czas (kto najwięcej rozwiąże przykładów z tabliczki mnożenia w ciągu jednej minuty) jak również uczniowie mogli poukładać domino, które jest ich własną pomocą dydaktyczną, którą stworzyli absolwenci szkoły. Została przygotowana przez uczniów gazetka w klasie matematycznej nt. tej akcji.

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

 

5
Dodaj Komentarz
 • 3
 • 9
 • 0
Komentarze
 • Ewelina1990
  Ewelina1990
  83.20.xxx.xxx
  2019-10-10 12:19 | Temat: :)
  ODPOWIEDZ

  Bardzo ciekawy wpis! Powodzenia w dalszej przygodzie z blogowaniem :)

 • wojkowice
  wojkowice
  37.248.xxx.xxx
  2019-10-09 13:13 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  ╔══╗
  ║╔╗║
  ║╚╝»̯̆‹›̯̆« ¸.¤°”˜¨¨
  ║╔═╝OZDRAWIAM
  ╚╝¨¨˜“°¤.¸ serdecznie:)
  ❤️🌼⋰ 🌻 ⋰🌼 🌻⋰ 🌼 ⋰🌻
  ⋰⋰🌷Miłej środy:) 🌷

 • SylwkaskoOrzysz
  SylwkaskoOrzysz
  188.146.xxx.xxx
  2019-10-09 06:55 | Temat: sko
  ODPOWIEDZ

  Świetnie, brawka dla WAS. Cieplutko pozdrawiamy i do Orzysza Was zapraszamy.

 • spnr7
  spnr7
  83.30.xxx.xxx
  2019-10-08 23:23 | Temat: SKO
  ODPOWIEDZ

  *** DOBRY WIECZÓR ***
  ____________✬
  __________✬**✬
  _______✬**✬_✬**✬
  ______✬**✬___✬**✬
  ✬*******✬_____✬********✬
  _✬**✬____DOBREJ___✬**✬
  ___✬**✬__NOCKI__✬**✬
  _✬**✬____******__✬**✬
  ✬*******✬_____✬********✬
  ______✬**✬___✬**✬
  _______✬**✬_✬**✬
  __________✬**✬
  ____________✬
  Dziękuję za odwiedziny.Pozdrawiam
  *** DOBRANOC ***

 • wilczki
  wilczki
  178.36.xxx.xxx
  2019-10-08 23:02 | Temat: SKO Wilkowo
  ODPOWIEDZ

  Przed snem do Was wpadam i serdeczności na środę zostawiam:)

  ╔══╗
  ║╔╗║
  ║╚╝»̯̆‹›̯̆« ¸.¤°”˜¨¨
  ║╔═╝OZDRAWIAM
  ╚╝¨¨˜“°¤.¸ serdecznie:)
  ❤️🌼⋰ 🌻 ⋰🌼 🌻⋰ 🌼 ⋰🌻
  ⋰⋰🌷Miłej środy:) 🌷