15.01.2016

Świąteczny Sezam...

...Czyli VI kiermasz bożonarodzeniowy

 

KIERMASZ „ŚWIĄTECZNY SEZAM”  zapoczątkowany został w naszej szkole przez SKO, 22.12.2015 r. został zorganizowany już po raz szósty w naszej szkole we współpracy ze Stowarzyszeniem Inicjatywa,  jako uzupełnienie działań związanych z propagowaniem idei oszczędzania i wskazujących na elementarną rolę pieniądza w życiu społecznym.

 img

POWSTAŁY STOISKA KIERMASZOWE: 

1. „NASZE PRODUKTY SĄ NAJLEPSZE”

Każda klasa, a także świetlica, biblioteka, zespół SKO, Samorząd Uczniowski przygotowały swoje stoisko kiermaszowe, na którym prezentowała swoje produkty (wykonane własnoręcznie): ozdoby świąteczne, choinkowe,  gotowe prezenty świąteczne, a także wyroby cukiernicze i ciastka. 

2. „GIEŁDA PRZYJAZNEJ WYMIANY”

Każda klasa mogła również przygotować stoisko rzeczy używanych i zbędnych. Każde dziecko mogło przynieść zabawki, książki, gry, różne przedmioty (w dobrym stanie, nadające się do użytku)  i zrealizować tym „giełdę przyjaznej wymiany”, gdzie bez pieniędzy można wymienić między sobą (dzieci tej samej i innych klas) przydatne przedmioty.. To pokazuje, że nie musimy wyrzucać rzeczy, które nam są już niepotrzebne. Możemy je wymienić na inne. Celem jest nauka pożytecznego i oszczędnego gospodarowania swoim mieniem oraz pokazanie, jakie korzyści płyną z wymiany.

Kiermasz dostarczył radość w okresie przedświątecznym oraz pokazał, że działając oszczędnie, wykorzystując własne zasoby i pomysłowość można uzyskać zbiorową korzyść – w tym przypadku dofinansowanie potrzeb klasy- dochód każda klasa przeznaczy na własne cele. Bawiąc się, uczymy się gospodarności i wykorzystywania własnych talentów.

Chętni i mocno zaangazowani do pomocy w przygotowaniu i przebiegu kiermaszu byli,  jak przez ostatnich kilka lat - rodzice naszych uczniów. Dziekujemy za współpracę, wspólne przygotowania i zabawę wszystkim, którzy wsparli naszą ideę.

Opiekunowie SKO

img

img

img

img

 

img

img

img

img

img

img

img

 

Kliknij - fotorelacja z kiermaszu:)

 

2
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 1
  • 7
Komentarze