06.04.2014

SKOwe działania...

...Czyli kilka wspomnień klasy 6 a

1. Nasza przygoda z oszczędzaniem zaczęła się kiedy przekroczyliśmy progi tej wspaniałej szkoły. Cała klasa miała pomarańczowe książeczki oszczędnościowe, w których były odnotowywane wpłaty i wypłaty. Po czterech latach oszczędzania w formie wpłat na książeczki szkoła zaproponowała nam oszczędzanie poprzez założenie elektronicznych kont. Co dzień na jednej z przerw dzielimy się wiadomościami o tym, że dostajemy ciekawe odznaki, które są nagrodami za nasze wpłaty, lub za to, że nie wypłaciliśmy pieniędzy z konta. Nasza klasa jest ściśle związana z oszczędzaniem!

2. Oszczędzamy także całą klasą nasze potrzeby. Tak zaoszczędzone pieniądze przeznaczamy na przybory plastyczne do różnych konkursów oraz na gazetkę klasową. Gdy organizujemy spotkanie we wspólnym gronie, kupujemy za te pieniądze słodkości, aby umilić nasz razem spędzany czas.

3. Wyrażamy zainteresowanie ekologią. Uczestniczymy w akcji "sprzątanie świata". Przejmujemy się losem bezdomnych zwierząt- znaleźliśmy w lesie głodne kociątko, które nakarmiliśmy, a gdy wracaliśmy zabraliśmy je ze sobą. Sąsiadka jednego ucznia naszej klasy postanowiła stworzyć mu nowy dom.

4. Wszystkie nasze działania są ściśle związane z przedsiębiorczością. Staramy się wygrywać konkursy, także takie, w których można wygrać nagrodę pieniężną i dzięki niej pojechać na wycieczkę, a gdy szkolne koło PCK organizuje jakąś zbiórkę, staramy się pomóc ludziom potrzebującym.

 

Uczniowie klasy 6 a

4
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 19
  • 10
Komentarze