21.05.2015

Laureatem być...

...Czyli sukces Łukasza

 

Dziś wyjątkowy wpis, bo swoimi przeżyciami, których doświadczył w drodze do sukcesu, dzieli się nasz szóstoklasista - Łukasz Kosior.

"Wojewódzki Konkurs Przedmiotowy z Języka Polskiego składał się z trzech etapów: szkolnego, rejonowego i wojewódzkiego. Pierwszy etap odbył się w listopadzie, w naszej szkole. Oczywiście przed przystąpieniem do testu konkursowego trzeba było przyswoić duży zakres wiedzy z literatury i gramatyki, ale również zapoznać się z wyznaczonymi pozycjami książkowymi. Dobrze, że mam wspaniałą Panią z j. polskiego, która świetnie przygotowała mnie do wszystkich szczebli konkursu. Test trwający 90 minut, okazał się dość trudny, jednak zaliczyłem go i zakwalifikowałem się do etapu rejonowego. Zmagania  na etapie rejonowym odbyły się 12 stycznia br. w Czerwionce – Leszczynach. Zadania okazały się dla mnie średnio trudne. Zdobyta przeze mnie ilość punktów zapewniła mi miejsce w etapie wojewódzkim. Ten z kolei został zorganizowany w Rybniku dnia 26 lutego. Przed tym testem stres był naprawdę wielki, ale stwierdziłem, że „co ma być, to będzie”.

Po napisaniu testu, najtrudniejsze było czekanie na wyniki. Codziennie sprawdzałem, czy się już pojawiły. Kiedy po ośmiu dniach zamieszczono listy z nazwiskami laureatów i finalistów byłem bardzo szczęśliwy, bowiem zostałem laureatem najważniejszego konkursu. Po opublikowaniu wyników zaczęło się istne szaleństwo. Wiele osób dzwoniło z gratulacjami, do szkoły przysłano parę listów zapraszających mnie na dni otwarte do prestiżowych rybnickich gimnazjów. Pani dyrektor zwołała apel, podczas którego poinformowała uczniów o moim sukcesie i wręczyła mi ogromny kosz z pysznymi słodkościami. To było bardzo miłe. Największą zaś nagrodą było otrzymanie przeze mnie zaświadczenia, zwalniającego z pierwszej części sprawdzianu szóstoklasisty, tj. z języka polskiego i matematyki.

Trzy tygodnie później, kiedy emocje już nieco opadły, p. dyrektor otrzymała zaproszenie na galę wręczenia zaświadczeń laureatom Wojewódzkich Konkursów Przedmiotowych. Gala odbyła się w piątek, 27 marca w Sosnowcu, w Międzywydziałowej Auli Wydziału Nauk o Ziemi Uniwersytetu Śląskiego. Zaproszono mnie oraz Panią Dyrektor, Katarzynę Ciesielską. Rozpoczęcie imprezy zaplanowano na godz. 10.00. Po przybyciu, zajęliśmy wyznaczone dla nas miejsca i czekaliśmy ze zniecierpliwieniem na rozpoczęcie gali. Na początku krótkie przemówienia wygłosili ważni dla oświaty ludzie, m.in. Śląski Kurator Oświaty, mgr Stanisław Faber, była minister oświaty i poseł na sejm pani Krystyna Szumilas. Laureatów i dyrektorów wywoływano rzędami. Gdy wreszcie wywołano moje imię i nazwisko, wszedłem stremowany na scenę. Wspierała mnie moja pani dyrektor, która również otrzymała podziękowania. Potem Śląski Kurator Oświaty mgr S. Faber, gratulując, wręczył mi, tak ważne zaświadczenie. Następnie poseł na Sejm Rzeczypospolitej Polskiej Pani Krystyna Szumilas podarowała laureatom „Słowniki Poprawnej Polszczyzny”. Gratulacje na moje ręce złożył również dr hab. Mirosław Nakonieczny, prorektor ds. umiędzynarodowienia, współpracy z otoczeniem i promocji Uniwersytetu Śląskiego. Po rozdaniu wszystkich zaświadczeń, mieliśmy okazję wysłuchać ciekawego wykładu zatytułowanego "Tajemnica człowieka z lodowca", który przygotował i wygłosił dr Andrzej Boczarowski, pracownik naukowy Uniwersytetu Śląskiego. Uroczystość była przygotowana wyśmienicie.

Na sam koniec chciałbym bardzo gorąco podziękować mojej polonistce i wychowawczyni, Pani mgr Bogumile Szmidt-Kruk, która poświęciła mi dużo swojego czasu i pomogła w osiągnięciu tego sukcesu. Dziękuję również Pani Dyrektor, Katarzynie Ciesielskiej, za wsparcie i możliwość dodatkowego rozwoju. Nie powinienem też zapomnieć o swojej rodzinie, a szczególnie o rodzicach i siostrze, którzy mi pomagali i przez cały czas mnie wspierali".

 

 

 

IMG_9415.JPG

 

Kurator.jpg

Gratulujemy naszemu SKOwiczowi tak wielkiego sukcesu jakim jest bycie Laureatem Wojewódzkiego Konkursu Przedmiotowego! Trzymamy kciuki za kolejne osiągnięcia!

6
Dodaj Komentarz
  • 7
  • 16
  • 5
Komentarze