20.11.2015

Geo-Planeta, Bóbr, konkursy przedmiotowe...

... Czyli konkursy w naszej szkole.

naszej szkole w ostatnich tygodniach odbyły się 3 konkursy: Geo-Planeta, Bóbr i konkursy przedmiotowe z j.polskiego i matematyki. Dnia 18.11.2015r odbył się Ogólnopolski Konkurs Geograficzny Geo-Planeta. Wzięło w nim udział siedmiu uczniów, sześciu z klas szóstych oraz jeden uczeń z klasy piątej. Jak co roku konkurs składał się z 30 pytań zamkniętych i jednego pytania opisowego. Największą trudność uczniom sprawiło zadanie opisowe ,które dotyczyło opisu krainy w której żyjemy. Międzynarodowy Konkurs Bóbr na poziomie Benjamin odbył się 12.11.2015r., była to już jego 10 edycja. Z naszej szkoły udział wzięło ośmiu uczniów, siedmiu z klas szóstych oraz jedna z klasy piątej. Konkurs sprawił uczniom wielką trudność, lecz mamy na dzieję, że wyniki będą zadowalające. W dniach 5 i 6 listopada 2015r odbyły się konkursy przedmiotowe. W szkole największą ilość punktów z matematyki zdobył uczeń klasy 6a Jakub Szafarczyk, a z j.polskiego również uczennica klasy 6a Amelia Marcol. Jedna z uczestniczek wspomina, że było trudno zdobyć lektury, które trzeba było przeczytać przygotowując się do konkursu. Dla Amelii lektura pt.,,Yellow Bahama w prążki” była bardzo ciekawa i zachęca do jej przeczytania. Trzymamy kciuki w oczekiwaniu na wyniki konkursów. Wierzymy, że uda się naszym uczniom odnieść sukces :)

img

http://www.spidersweb.pl/2014/10/emotikony-stickersy.html

5
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 14
  • 5
Komentarze