16.02.2014

Dzień Bezpiecznego Internetu...

...czyli 11 luty w naszej szkole

copy_of_DSC_0062.JPGDSC_0069.JPG

copy_of_DSC_0063.JPGcopy_of_DSC_0058.JPG

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w obchodach Dnia Bezpiecznego Internetu, obchodzonego w ponad 100 krajach. Uwaga młodych Internautów zgodnie z tegorocznym hasłem przewodnim „Razem tworzymy lepszy Internet” została zwrócona na pozytywne aspekty korzystania z sieci i ich udziału w tworzeniu wirtualnego świata. W naszej szkole cały tydzień odbywały się zajęcia z tego tematu.
Dzieci z klas I-III wzięły udział w prezentacji i prelekcji specjalnie dla nich przygotowanych przez naszą specjalistkę ds. Internetu p. Monikę Suchańską. Uczniowie klas IV-VI z okazji Dnia Bezpiecznego Internetu, o zagrożeniach i korzyściach płynących z sieci dyskutowali podczas zajęć komputerowych.
W Polsce po raz dziesiąty obchody organizowało Polskie Centrum Programu Safer Internet, które tworzą Fundacja Dzieci Niczyje (FDN) oraz Naukowa i Akademicka Sieć Komputerowa (NASK). Głównym partnerem wydarzenia jest Fundacja Orange. Podczas tegorocznych obchodów Dnia Bezpiecznego Internetu organizatorzy szczególnie podkreślali potencjał sieci, który dzieci mogą wykorzystać zarówno w edukacji, kontaktach z rówieśnikami jak również jako formę twórczej rozrywki. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Administracji i Cyfryzacji.
Uczniom naszej szkoły zwracano też uwagę na bezpieczeństwo podczas korzystania z internetu zwłaszcza: zasady tworzenia bezpiecznych haseł np. w czasie korzystania z bankowości internetowej (SKO) i zasady bezpiecznego dokonywania zakupów w sieci.
4
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 18
  • 16
Komentarze