21.11.2019

Bezpieczni i zdrowi bez dymu

Czyli zielona akcja dziś w naszej szkole z okazji Światowego Dnia Rzucania Palenia

 

W czwartek 21 listopada obchodziliśmy Światowy Dzień Rzucania Palenia. Z tej okazji w naszej szkole przeprowadzono szereg działań zachęcających do niepalenia papierosów. Kolorem przewodnim tego dnia był kolor zielony. Uczniowie rozdawali rodzicom oraz nauczycielom zielone listki, które symbolizują czyste, wolne od dymu tytoniowego płuca człowieka. Do akcji przyłączyło się wielu rodziców oraz nauczycieli. Co więcej, w klasach przeprowadzono pogadanki na temat szkodliwości palenia tytoniu oraz korzyści wynikających z rezygnacji używania papierosów i e-papierosów. Uczniowie klas VI i VII zobaczyli profilaktyczny film antynikotynowy pt.„Nie spalcie się na starcie”. Akcja miała na celu promowanie zdrowego stylu życiu oraz zachowanie trwałej abstynencji od papierosów.

 

 img

img

img

img

img

img

img

img

img

img

4
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 19
  • 12
Komentarze