16.05.2013

XXXVIII Harcerski Rajd Grochowiska 2013

11 maja odbył się już po raz 38. harcerski rajd na Grochowiska. 170 uczestników z gimnazjów z Pińczowa, Michałowa i Kij oraz szkół podstawowych z Michałowa, Młodzaw, Gacek, Kij i Bogucic wspólnie pokonało trasę Szlaku Powstańców Styczniowych – z Pińczowa do Grochowisk. Tegoroczny Rajd miał na celu doskonalenie technik harcerskich, rozwijanie edukacji ekologicznej, propagowanie turystyki pieszej na Ponidziu oraz uczczenie 150. rocznicy Powstania Styczniowego.

W trakcie przemarszu harcerze brali udział w konkursie ekologicznym zorganizowanym przez pracowników Nadleśnictwa Pińczów, inspektora nadzoru Romana Kołodziejczyka, zastępcę nadleśniczego Zdzisława Dąbrowskiego, leśniczego Władysława Pasternaka oraz specjalistów służb leśnych - Barbary Stępień, Michała Kasprzyka i Grzegorza Romana, którzy sprawdzali wiedzę ekologiczną harcerzy na punkach kontrolnych w rejonie wsi Włochy i Chruścice.

Na mecie rajdu, przy mogile powstańczej odczytano Apel Poległych, złożono kwiaty oraz zapalono znicze pamięci, a 22 harcerzy i harcerek z Gimnazjum nr 2 przy obelisku upamiętniającym wydarzenia z 1863 roku złożyło przyrzeczenie harcerskie.

Na miejscu rozstrzygnięto trwający w trakcje przemarszu konkurs. Oto jego wyniki.

Wśród gimnazjów zwyciężyły Gimnazjum nr 1 i 2 z Pińczowa, a spośród szkół podstawowych najlepszą okazała się Szkoła Podstawowa z Młodzaw. Zwycięski patrol otrzymał Puchar Przechodni Komendanta Hufca.


Przyznano również nagrody indywidualne, które otrzymali gimnazjaliści:

I miejsce – Sylwia Mucha z Gimnazjum w Michałowie,
II miejsce – Janusz Sroczyński – Gimnazjum nr 2 w Pińczowie,
III miejsce - Magdalena Bałaga - Gimnazjum nr 2 w Pińczowie
oraz uczniowie szkół podstawowych:
I miejsce – Karolina Tarabuła – Szkoła Podstawowa w Młodzawach,
II miejsce - Karolina Maciuk - Szkoła Podstawowa w Młodzawach,
III miejsce – Kinga Cios – Szkoła Podstawowa w Kijach.

Rajd tradycyjnie zakończono pieczeniem kiełbasek przy wspólnym ognisku.

Organizatorem Rajdu była Komenda Hufca w Pińczowie (dh. hm. Witold Cira, dh phm. Anna Banach, dh phm. Anna Jabłońska i dh phm. Wiesława Zając), a współorganizatorami - Nadleśnictwo Pińczów i Urząd Miejski w Pińczowie.

 

copy96_of_1.jpg

 

copy62_of_2.jpg

 

copy40_of_3.jpg

 

copy28_of_4.jpg

 

copy15_of_5.jpg

1
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 8
  • 0
Komentarze