02.12.2014

Z wizytą w Urzędzie Gminy

Wycieczka w ramach projektu "Otwarta firma"

W dniach od 17 do 21 listopada  2014 r. w  Publicznym Gimnazjum w Bełżcu trwał Tydzień Przedsiębiorczości. W związku z tym,  w piątek, 21 listopada, w godzinach zajęć lekcyjnych, klasy drugie naszego gimnazjum pod opieką pań - Barbary Żukowskiej i Agnieszki Kusiak, udały się do Urzędu Gminy w Bełżcu. Celem wizyty było zapoznanie się z działalnością tej instytucji oraz z pracą ludzi, którzy są tam zatrudnieni.

Na miejscu, po krótkim powitaniu, pani sekretarz- Alicja Kopczan, zaprosiła wszystkich do sali konferencyjnej. Tam opowiedziała uczniom o tym, czym zajmuje się Urząd Gminy, ilu zatrudnia pracowników i jakie pełnią oni funkcje. Pani sekretarz wyjaśniła także, czym jest budżet gminy i na jakie cele wydawane są z niego pieniądze.

Na zakończenie pani sekretarz oprowadziła uczniów po budynku Urzędu Gminy, wyjaśniając, jakie obowiązki pełnią osoby pracujące w poszczególnych pomieszczeniach i jakie warunki powinni spełniać kandydaci ubiegający się o pracę w Urzędzie Gminy.

Po wizycie wszyscy uczniowie wracali do szkoły bogatsi o nowe doświadczenie i wiedzę na temat funkcjonowania podstawowej jednostki samorządu terytorialnego.

Dominika Skowronek

 

 

DSC08641.JPG

 

DSC08643.JPG

 

DSC08647.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 10
  • 12