24.11.2014

No i posprzątane….

„Sprzątanie świata” to coroczna akcja międzynarodowa odbywająca się także w Polsce. Trwa trzy dni i zawsze odbywa się w trzeci weekend września. Krajowym patronem działania w Polsce jest Fundacja Nasza Ziemia.

DSC08429.JPG

Nasze gimnazjum także brało udział w tej kampanii. Klasy pierwsze wraz z nauczycielami: panią Aleksandrą Wołoszyn, panią Małgorzatą Gajdą, panią Jolantą Maciąg i panem Januszem Światowcem zbierały śmieci z bełżeckiego lasu.

 

Ku zdziwieniu wszystkich wyniesiono kilka dużych worków ze śmieciami. Ku zdziwieniu, bowiem już kolejny rok wywozem odpadów komunalnych nie musimy się martwić. Odpowiednio posegregowane śmieci są zabierane bezpośrednio z gospodarstw domowych, nad czym czuwa Urząd Gminy w Bełżcu. Skąd więc śmieci w lesie? Okazuje się, że ekologii musimy się jeszcze troszkę uczyć.

Akcja „Sprzątanie świata” to pierwsza wycieczka dla nowo przyjętych gimnazjalistów. Zatem okazja do integracji z wychowawcami, nauczycielami, czas na rozmowy - niekoniecznie związane ze szkołą -  i żarty. Podczas akcji można było też zbierać grzyby. Na koniec wszyscy strudzeni zbieraniem śmieci zgromadzili się przy ognisku.  Nadleśnictwo Tomaszów Lubelski, które czuwało nad akcją, zafundowało uczniom poczęstunek w postaci kiełbasek i napojów.

 

Pożyteczne pogodziliśmy z przyjemnym.  Liczymy, że dzięki taki akcjom mieszkańcy całej planety przestaną wywozić śmieci do lasu, co jest szkodliwe zarówno dla zwierząt, jak i ludzi.

 

DSC08430.JPG

 

DSC08443.JPG

 

DSC08450.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 15
  • 10
  • 24