17.06.2014

Gorączkę złota czas zacząć!

Polski Czerwony Krzyż organizuje ogólnopolską akcję „Gorączka złota", która polega na zbiórce złotych monet o nominałach 1, 2 i 5 groszowych. Datki można przekazać do końca czerwca.

Każdego roku prawie 4 miliony dzieci spędzają lato w domu z powodu braku funduszy na wakacje. Szacuje się, że jest to około 65% polskich dzieci. Dlatego Szkoła Podstawowa im. Papieża Jana Pawła II oraz nasze Publiczne Gimnazjum w Bełżcu we współpracy z Polskim Czerwonym Krzyżem wzięły udział w charytatywnej akcji. Polega ona na dofinansowaniu kolonii dla najuboższych dzieci z naszego regionu.

W ramach pomocy dla najbiedniejszych uczniowie z Samorządu Uczniowskiego oraz wolontariusze ze Szkolnego Klubu Wolontariatu przeprowadzają zbiórki pieniędzy pod czujnym okiem pani pedagog mgr Joanny Brogowskiej-Wrony.

Za każdy wrzucony do puszki grosz otrzymujemy naklejkę z czerwonym krzyżem, lecz nie to jest najważniejsze. Najważniejszy będzie uśmiech dzieci, które dzięki naszej pomocy wyjadą na niezapomniane kolonie. Dlatego pomóż i Ty!

 

copy3_of_013.JPG

0
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 18
  • 27