26.09.2014

Spotkanie z Panią Dorotą Kacprzak

W dniu dzisiejszym mieliśmy przyjemność gościć Panią Dorotę Kacprzak, która przybliżyła nam ideę Szkolnych Kas Oszczędnościowych oraz zachęcała uczniów naszej szkoły do wzięcia udziału w tym projekcie.

W dniu dzisiejszym nasza szkoła miała przyjemność gościć Panią Dorotę Kacprzak - pracowniczkę PKO Banku Polskiego w Elblągu.

p. Dorota Kacprzak

 

spotkanie z p. Dorotą Kacprzak

 

W spotkaniu wzięli udział uczniowie klas czwartych. Celem wizyty było między innymi :

- zapoznanie dzieci z programem Szkolnych Kas Oszczędnościowych,

- przedstawienie jego zasad programu,

- zachęcenie do wzięcia udziału w projekcie.

SKO

Dzięki udziałowi w SKO uczniowie naszej szkoły będą mogli wyrobić w sobie nawyk świadomego i odpowiedzialnego oszczędzania, gospodarować swoim budżetem oraz nauczyć się w jaki sposób korzystać z konta bankowego. W dzisiejszych czasach powyższe umiejętności są niezbędne do prawidłowego funkcjonowania w dorosłym życiu, jednak najpierw należy nabrać dobrych nawyków za młodu, ponieważ jak powszechnie wiadomo "Czego mały Jaś nie zrozumie, tego duży Jan nie będzie umiał".

Mamy nadzieję, że nowy rok szkolny będzie inspiracją dla uczniów naszej szkoły do pogłębiania wiedzy na temat oszczędzania oraz mądrego gospodarowania swoimi zasobami finansowymi, aby w dorosłym życiu nie mieli problemów z planowaniem swoich wydatków.

0
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 5
  • 1