10.09.2016

Weekendowy fakultet z SKO

wrzesień 2016

Dzisiaj, parę słów o bieganiu

Bieganie to najprostsza, najbardziej naturalna forma ruchu dla zdrowia. Daje najlepsze rezultaty i - co najważniejsze - niewiele kosztuje. Dzięki joggingowi zmniejszysz ryzyko chorób serca i układu krążenia, schudniesz, wymodelujesz sylwetkę, ale też poprawisz inteligencję i wygląd skóry.
Znalezione obrazy dla zapytania bieganie gify ruchome                                                   Znalezione obrazy dla zapytania bieganie gify ruchome
Ludzie uprawiający systematycznie bieganie rzadko chorują, przeziębieniom i infekcjom ulegają rzadziej i łagodniej je znoszą. Szczególnie, gdy bez względu na pogodę biegają na świeżym powietrzu. To uodparnia organizm i hartuje go. Dzięki temu maleje podatność na depresję oraz złe samopoczucie, powodowane zmianami pogody.
 Znalezione obrazy dla zapytania bieganie gify ruchome
 

Jogging działa jak wysokiej klasy kosmetyk, ponieważ skóra biegaczy jest młodsza niż ich wiek, głównie za sprawą lepszego ukrwienia. Podczas biegania w twoim mózgu wytwarzają się endorfiny, tzw. „hormony przyjemności”, które działają przeciwbólowo, dają poczucie relaksu, zmniejszają niepokój, wpływają korzystnie na stan równowagi psychicznej. To dlatego wiele milionów ludzi na świecie jest uzależnionych od biegania.

SKO-wicze, już za tydzień odbędzie się 2.PKO Bieg Charytatywny  i PKO Bieg Charytatywny Młodych. 

Pytania dla Was na ten weekend brzmią:

1. Kiedy odbędzie się 2.PKO Bieg Charytatywny  i PKO Bieg Charytatywny Młodych?

2. W ilu polskich miastach odbędzie  się 2.PKO Bieg Charytatywny  i PKO Bieg Charytatywny Młodych?

3. Jaki jest cel główny 2. PKO Biegu Charytatywnego i PKO Biegu Charytatywnego Młodych?

4. Co otrzymają uczniowie, którzy wezmą udział w PKO Biegu Charytatywnym Młodych?

Informacji szukaj na Blogu SKO i w internecie.

Na odpowiedzi czekam jak zwykle w poniedziałek do godz. 11.00 w świetlicy szkolnej. Pierwsza osoba, która udzieli prawidłowych odpowiedzi otrzyma gadżet SKO.

 

20
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 20
  • 23
Komentarze