17.05.2019

Uczniowie oszczędzali i na wycieczkę do Trójmiasta wyjechali

maj 2019

W dniach od 8 do 11 maja 2019 roku grupa 45. uczniów z naszej szkoły wraz z opiekunami wyjechała na wycieczkę do Trójmiasta.

Pierwszego dnia, w drodze do Gdyni, gdzie spaliśmy, zatrzymaliśmy się w Gnieżnie, aby zwiedzić gotycką katedrę położoną na historycznym Wzgórzu Lecha oraz niezwykłe Drzwi Gnieźnieńskie.

Następnie udaliśmy się do Torunia, aby przespacerować się przez Stare Miasto, zobaczyć dom Mikołaja Kopernika, a na koniec zrobić własnoręcznie pierniki.

Drugiego dnia naszej wycieczki zwiedzaliśmy Gdańsk, po którym oprowadzała nas licencjonowana pani przewodnik. Naszą wizytę w Gdańsku rozpoczęliśmy od Westerplatte, następnie przepłynęliśmy statkiem do centrum Gdańska, aby zobaczyć jego piękne zabytki.

Trzeciego dnia udaliśmy się do Sopotu - tam spacerowaliśmy po molo oraz po deptaku.

Następnie odwiedziliśmy Gdynię, w której mogliśmy podziwiać z bliska Dar Młodzieży oraz zachwycić się pięknymi okazami ryb w gdyńskim akwarium. Zwiedziliśmy też Dar Pomorza.

Po wieczornym posiłku przespacerowaliśmy się nad morze, odważniejsi uczniowie moczyli nawet nogi w lodowatej wodzie.

Ostatniego dnia, w drodze powrotnej, zajechaliśmy jeszcze do Malborka, aby zobaczyć i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat zamku krzyżackiego.

Zmęczeni ale zadowoleni, wróciliśmy późnym wiezorem do Szprotawy.

 imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

 

62
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 1
  • 8
Komentarze