26.09.2022

Pomaganie przez bieganie

wrzesień 2022

W sobotę, 24 września 12. uczniów z naszej szkoły wzięło udział w  6. PKO  Biegu Charytatywnym Młodych pod hasłem „Pomagamy z każdym krokiem”. Wybraliśmy się tam,  po trzyletniej przerwie spowodowanej pandemią wspólnie z drużyną chłopców ze Szkoły Podstawowej w Długiem.

W tym roku bieg organizowany był w Zielonej Górze i wzięliśmy w nim udział, aby wesprzeć psychiatrię i psychologię dziecięcą.

img

Na początku roku szkolnego zaczęliśmy kompletować drużynę chętnych uczniów z klas II-VI, potem zorganizowaliśmy autobus, zarejestrowaliśmy się on-line i czekaliśmy z niecierpliwością na sobotni wyjazd.

Po przyjeździe na zielonogórski stadion obserwowaliśmy godzinne zmagania drużyn Dorosłych, które też biegały charytatywnie. 

 Pobraliśmy numery, koszulki i pakiety startowe dla naszych uczniów.

img

W międzyczasie rozgrzewaliśmy się oraz zrobiliśmy wspólne zdjęcia z Pancernikiem.

imgimgimgimg

img

Tego dnia pogoda nas nie zawiodła  i sprzyjała bieganiu, nasze humory również, bo wiedzieliśmy, że nie liczy się zajęte przez nas miejsce tylko to, że biegniemy po to, aby pomóc potrzebującym dzieciom.

Po krótkiej rozgrzewce pobiegliśmy w dwóch kategoriach wiekowych 7-9 lat oraz 10-13 lat.

imgimgimg

Zmęczeni zameldowaliśmy się na mecie i odebraliśmy piękne medale.

 imgimgimgimg

Bardzo cieszymy się, że mogliśmy uczestniczyć w tym wspaniałym wydarzeniu już po raz czwarty i dołożyć naszą cegiełkę dla potrzebujących dzieci.

img

 Zmęczeni ale szczęśliwi wróciliśmy po południu do Szprotawy.

18
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 10
  • 9
Komentarze