29.11.2019

Odblaskowe pierwszaki na pasach

listopad 2019

Po spotkaniu z policjantami, które odbyło się w ubiegłym tygodniu, pierwszoklasiści wraz z wychowawczynią postanowili przećwiczyć prawidłowe i bezpieczne przechodzenie przez jezdnię w pobliżu szkoły.

Od kilku tygodni przy przejściu dla pieszych przy naszej szkole, zostały zamontowane światła. Przejście przy szkole stało się dzięki temu bezpieczniejsze, ale nie oznacza to, że nie musimy zwracać uwagi na wszystko co dzieje się dookoła.

Przed wyjściem na przejście dla pieszych, powtórzyliśmy sobie zasady bezpiecznego przechodzenia, założyliśmy odblaskowe kamizelki SKO i ruszyliśmy na przejście. Wybrany uczeń nasisnął przycisk na sygnalizatorze-czekaj, kiedy zapaliło się zielone światło, przechodziliśmy szybkim krokiem przez jezdnię. Tę samą czynność powtórzyliśmy, wracając do szkoły.

Mamy nadzieję, że pierwszaki będą pamiętać jak bezpiecznie zachowywać się na przejściu dla pieszych oraz przypominamy o noszeniu odblasków, zwłaszcza rano i po zmierzchu, aby być widocznym dla innych uczestników ruchu drogowego.

PS. Pozdrawiamy uczniów i nauczycieli z pobliskiej szkoły SOSW - spotkaliśmy się właśnie na przejściu dla pieszych, gdzie ćwiczyliśmy bezpieczne przechodzenie.

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

102
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 3
  • 2
Komentarze