09.12.2019

Mikołajkowy prezent od PKO BP

grudzień 2019

6 grudnia, wczesnym rankiem wyjechaliśmy z grupą 10 SKO-wiczów z klasy V oraz VI z naszej szkoły na 37. Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza ALE KINO! do Poznania.

W tym roku do kina pojechaliśmy z grupą uczniów ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Szprotawie, ze Szkoły Podstawowej w Długiem oraz ze Społecznej Szkoły Podstawowej w Szprotawie.

Podczas podróży towarzyszyła nam Lokatka.

imgimgimgimgimgimg

Po wejściu do kina przywitał nas Pancernik. Po odebraniu biletów i zakupieniu popcornu, zasiedliśmy wygodnie w fotelach oczekując na film. W tym roku wybraliśmy film duńskiego reżysera Christiana Dyekjaera pt. "Jak zostać Świętym Mikołajem".

 imgimgimgimgimgimg

Lucia żyje na Grenlandii z matką Claudią i ojcem Juliusem , który jest duńskim Świętym Mikołajem. Największe marzenie dziewczynki to objęcie w przyszłości tej posady. Niestety w szkole, do której uczęszcza, na zajęcia przygotowujące do zawodu mogą uczęszczać tylko chłopcy. Jedyną szansą, by uzyskać zgodę na naukę, jest odkrycie leku na dziwną chorobę. 12-latka wyrusza więc w podróż, aby rozwiązać zagadkę i stanąć twarzą w twarz z legendarnym Krampusem.

Dziękujemy PKO BP SA Regionalnemu Oddziałowi Detalicznemu w Poznaniu za zaproszenie nas na  Międzynarodowy Festiwal Filmów Młodego Widza ALE KINO.

Jest to dla nas wspaniałe wyróżnienie (już po raz piąty). 

img

127
Dodaj Komentarz
  • 4
  • 7
  • 5
Komentarze