12.11.2018

Bieganie i pomaganie

listopad 2018

7 listopada, już po raz trzeci zorganizowaliśmy - wspólnie z 11. Batalionem Dowodzenia w Żaganiu - Bieg Żołnierza w ramach obchodów Tygodnia Patrona, którym jest Wojsko Polskie oraz w ramach obchodów 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.

Po wspólnym przejściu do parku przylegającego do naszej szkoły, wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły - Pani Danuta Ronij dziękując uczniom, żołnierzom oraz przybyłym Gościom za chęć uczestnictwa w biegu i pomocy bezdomnym kotom. Głos zabrał również dowódca 11. Batalionu Dowodzenia - ppł Dariusz Lesiuk oraz Przewodniczący Rady Miejskiej w Szprotawie - Pan Andrzej Skawiński.

imgimgimgimg

Bieg, zresztą tak jak w ubiegłym roku, miał na celu promocję zdrowego stylu życia, a oprócz tego miał też charakter charytatywny. Każdy uczestnik biegu zgłaszając swoją chęć udziału podarował karmę dla kotów, którą przekazaliśmy dla Fundacji "Oczami kota" prowadzonej przez nauczycielkę matematyki z naszej szkoły - Panią Annę N.

imgimgimgimg 

Po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez żołnierzy, uczniowie oraz pozostali zawodnicy ścigali się na kilku dystansach.

imgimgimgimgimgimgimgimgimg

Rywalizacja na trasie biegu była zacięta. W każdej kategorii trzech pierwszych uczestników i trzy pierwsze uczestniczki nagrodzono  medalami, które wręczała Pani Dyrektor wraz z Dowódcą 11 Batalionu Dowodzenia z Żagania.

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Uczestnicy, którzy nie stanęli na podium otrzymali opaski odblaskowe, które na pewno przydadzą się im, kiedy po zmroku będą wracać do domu.

img

Po skończonym biegu, wszyscy mogli upiec sobie kiełbaski. Ciepłe napoje zapewnili nam żołnierze.

 imgimgimgimgimg

Dziękujemy Dyrekcji, żołnierzom z 11. bdow, uczniom i nauczycielom oraz tym wszystkim, którzy zaszczycili nas swoją obecnością i wsparli nas podczas tego przedsięwzięcia. Bardzo dziękujemy w imieniu naszym oraz Fundacji za przekazaną karmę dla kotów.

img

Do zobaczenia za rok na IV Biegu Żołnierza. 

108
Dodaj Komentarz
  • 21
  • 6
  • 18
Komentarze