14.11.2019

Biegamy i kociakom pomagamy

listopad 2019

5 listopada, już po raz czwarty zorganizowaliśmy - wspólnie z 11. Batalionem Dowodzenia w Żaganiu - Bieg Żołnierza w ramach obchodów Tygodnia Patrona, którym jest Wojsko Polskie.

Po wspólnym przejściu do parku przylegającego do naszej szkoły, wszystkich zebranych przywitała dyrektor szkoły - Pani Danuta Ronij dziękując uczniom i żołnierzom za chęć uczestnictwa w biegu i pomocy bezdomnym kotom.

Bieg, zresztą tak jak w ubiegłych latach, miał na celu promocję zdrowego stylu życia, a oprócz tego miał też charakter charytatywny. Każdy uczestnik biegu zgłaszając swoją chęć udziału podarował karmę dla kotów, którą przekazaliśmy dla Fundacji "Oczami kota" prowadzonej przez Panią Annę N.

Po krótkiej rozgrzewce poprowadzonej przez żołnierzy, uczniowie oraz pozostali zawodnicy ścigali się na kilku dystansach.

Rywalizacja na trasie biegu była zacięta. W każdej kategorii trzech pierwszych uczestników i trzy pierwsze uczestniczki nagrodzono  medalami, które wręczała Pani Dyrektor wraz z st. chor. sztab. Markiem Ostrowskim - w zastępstwie dowódcy. 

SKO-wicze nie zawiedli i również stanęli na podium.

Po skończonym biegu, wszyscy zjedli pieczone kiełbaski, a ciepłe napoje zapewnili nam żołnierze.

imgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimgimg

Dziękujemy Dyrekcji, żołnierzom z 11. bdow, uczniom i nauczycielom, którzy wsparli nas podczas tego przedsięwzięcia. Bardzo dziękujemy w imieniu naszym oraz Fundacji za przekazaną karmę dla kotów.

121
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 18
  • 11
Komentarze