13.09.2022

Bankowość internetowa a bankowość mobilna - czy to to samo?

wrzesień 2022

Wiadomość od Lokatki:

Jeszcze kilkanaście lat temu, aby przelać pieniądze, lub wziąć pożyczkę, klienci banku musieli udać się do oddziału banku i stać, czasem w długich, kolejkach. Dziś, za sprawą bankowości internetowej i mobilnej, wszystko można zrobić wygodnie, np. z domu, a tak naprawdę dowolnego miejsca na świecie. Czy bankowość internetowa i mobilna to to samo, ale pod inną nazwą? Nie.img

Oba narzędzia mają taki sam cel – ułatwić klientom banków wykonywanie czynności związanych z ich finansami i zaoszczędzić ich czas. Są to jednak dwa różne instrumenty bankowe, nie zawsze dostępne we wszystkich bankach.

Bankowość internetowa to szeroki dostęp do konta bankowego przez internet – z dowolnego urządzenia, które ma z nim połączenie. Można korzystać z komputera, laptopa, tabletu, a nawet telefonu. Wystarczy połączyć się ze stroną internetową wybranego banku i w polach logowania wpisać swój login oraz hasło. Bankowość internetowa zapewnia możliwości zbliżone do wizyty w oddziale – oprócz zlecania przelewów, tworzenia stałych zleceń, można, w zależności od banku,  wnioskować o pożyczę, wymieniać pieniądze na inną walutę, zlecać spłaty kredytów, doładować telefon, a nawet składać niektóre wnioski urzędowe.

Bankowość mobilna została stworzona aby jeszcze bardziej ułatwić „bankowanie”. Dostęp do niej jest możliwy, gdy pobierzemy aplikację naszego banku na telefon lub tablet. Bankowość mobilna, jak sama nazwa wskazuje, jest bardzo mobilna J można mieć bank zawsze przy sobie, ponieważ korzysta się z niej głównie za pośrednictwem telefonu. Możliwości aplikacji bankowych są różne, w zależności od banku. Można przez nią zlecać przelewy (również na numer telefonu), doładowania telefonu, sprawdzać stan konta, a nawet – korzystać z kantoru internetowego.

Jak widzisz, mimo że bankowość internetowa i mobilna mają ten sam cel – zapewnić wygodę i oszczędzić czas, to różnią się między sobą, zarówno pod względem narzędzi, rozwiązań, jak i sposobów logowania.

A czy Tobie zdarzyło się kiedyś korzystać z bankowości mobilnej lub internetowej? Koniecznie napisz w komentarzu! :-)

8
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 8
  • 11
Komentarze