12.05.2014

XV RAJD TURYSTYCZNY PO ZIEMI TRZEBIATOWSKIEJ

Skąpani w deszczu….

W dniach 10-11 maja 2014 r. grupa uczniów naszej szkoły pod opieką pani G. Banasiak i J. Domżał  brała udział w XV Rajdzie Turystycznym z okazji rocznicy nadania praw miejskich dla Trzebiatowa, zorganizowanym przez Klub Przewodników PTTK „Baszta Kaszana” w Trzebiatowie.

W pierwszym dniu z Trzebiatowa pojechaliśmy do  Gąbina. Zwiedzaliśmy tam  kościół p.w.  św. Stanisława Biskupa i męczennika, który budowano  w latach 1985 – 1992 i  Park Edukacyjno - Rekreacyjny. Później przeszliśmy przez Mirosławice do Trzebiatowa - Wyszków. Gdzie zakończyliśmy 10 km marsz mając na koncie 25 pkt.

W drugim dniu chodziliśmy w deszczu Szlakiem Słonia po Trzebiatowie.  Ok. 12.00  przeżyliśmy

walkę Wojska Polskiego z Niemcami, przygotowaną przez członków Grupy Rekonstrukcyjnej "Nałęcz" działającej przy Klubie Garnizonowym w Trzebiatowie. Następnie przeszliśmy na przystań  kajakową, gdzie czekała na nas gorąca grochówka. Deszcz nas nie opuszczał, ale nikt nie marudził.  Wręcz przeciwnie, kiedy dowiedzieliśmy się, że zajęliśmy III miejsce wszyscy zapomnieli o zimnie, mokrych butach ….. Radości nie było końca, tym bardziej, że od kilku lat, do pucharu  ciągle brakowało nam małego pkt.

0
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 19
  • 15