14.11.2012

Nowi uczniowie

Pasowanie na ucznia.

Zgodnie z tradycją Szkoły Podstawowej nr 2 im. I Armii Wojska Polskiego w Trzebiatowie, dnia 24 października 2012r. odbyło się uroczyste Pasowanie na Ucznia.

Na tę imprezę przybyli do szkoły zaproszeni goście:  wiceburmistrz Trzebiatowa, przewodnicząca Rady Rodziców, przewodniczący Stowarzyszenia Przyjaciół Dwójki, rodzice, dyrektor szkoły, nauczyciele oraz  młodsi koledzy z oddziałów przedszkolnych. Do pasowania przystąpiło 65 dzieci klas pierwszych, pod opieką wychowawców.

Uroczystość rozpoczęto programem artystycznym, w czasie którego dzieci recytowały wiersze, śpiewały piosenki,  a także zdawały test na ucznia. Test został oceniony pozytywnie - werdykt wydali zebrani, wyrażając zgodę na przyjęcie pierwszoklasistów do społeczności szkolnej.

Następnie wprowadzono sztandar szkoły i odśpiewano hymn państwowy. W niezwykle podniosłej atmosferze, przed pocztem sztandarowym pierwszoklasiści ślubowali , że będą się pilnie uczyć, że będą godnie i kulturalnie się zachowywać oraz szanować wszystkich dorosłych tak, jak przystało na wzorowego ucznia naszej szkoły.

Po złożeniu ślubowania, pani dyrektor Ewa Zienowicz dokonała symbolicznego pasowania na ucznia, dotykając ołówkiem - jak czarodziejską różdżką ramion swoich podopiecznych.

Uwieńczeniem uroczystości było wręczenie słodkich prezentów przez panią dyrektor oraz wręczenie miłych niespodzianek przygotowanych przez przedszkolaków.

Życzymy naszym milusińskim wspaniałego wkroczenia w tajemniczy świat nauki.

 

Jadwiga Teper

Katarzyna Zbytniewska

Hanna Marek

 

0
Dodaj Komentarz
  • 16
  • 2
  • 12