11.03.2015

Patron naszej szkoły

Kilka słów o naszym patronie...

  • Znalezione obrazy dla zapytania świecące gwiazdy grafika
  • Nic piękniejszego nad niebo, które przecież ogarnia wszystko, co piękne – słowa te, wypowiedziane przez Mikołaja Kopernika, odzwierciedlają wszystko to, co dla polskiego astronoma było najcenniejsze, najgodniejsze podziwu i uznania.

 

 

 

Patron naszej szkoły urodził się 19.02.1473 r. w Toruniu, zaś zmarł 24.05.1543 r. we Fromborku. W latach 1491-1495 studiował w Krakowie, a następnie we Włoszech (Bolonia, Padwa, Ferrara). W 1503 r. doktoryzował się z prawa kanonicznego. Kopernik był prawdziwym dzieckiem renesansu, którego krąg zainteresowań przerastał możliwości niejednego człowieka.

 

Znalezione obrazy dla zapytania mikołaj kopernik

 

Zajmował się m.in.: astronomią, matematyką, prawem, ekonomią, astrologią. Swoich sił próbował także jako lekarz i tłumacz. Jego najważniejsze, a zarazem najbardziej znane dzieło: „O obrotach sfer niebieskich" przedstawiało heliocentryczną wizję Wszechświata, która dokonała przełomu w dotychczasowej wiedzy o świecie.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

5
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 0
  • 4
Komentarze