11.03.2015

CO NAS WYRÓŻNIA...

Jesteśmy jedną z pierwszych szkół, w których powstały klasy szachowe.

Uczniowie naszej szkoły podstawy gry poznają już w pierwszych latach edukacji począwszy od oddziałów przedszkolnych.

Dla najlepszych utworzono specjalną klasę o profilu szachowym.

Nauka gry w szachy sprzyja wszechstronnemu rozwojowi dziecka - kształci pamięć, umiejętność abstrakcyjnego i logicznego myślenia oraz rozwija wyobraźnię przestrzenną.

 

Szachy uczą: dyscypliny, determinacji, odpowiedzialności, systematyczności, pilności, planowania- strategicznego myślenia, prawidłowego oceniania sytuacji, uczciwego współzawodnictwa, cierpliwości- radzić sobie z niepowodzeniami,  zaangażowania, dodają odwagi i pewności siebie oraz szacunku do siebie.

Szachy rozwijają zdolności matematyczne i umiejętność czytania ze zrozumieniem oraz wyrabiają umiejętność osiągania wyznaczonych celów.

Szachy rozwijają w nas: intelekt, pamięć, zmysł obserwacji, logiczne myślenie, wyobraźnię, umiejętność rozwiązywania problemów, umiejętność podejmowania decyzji, krytyczne myślenie, umiejętność nauki na własnych błędach, komunikację, umiejętności zasadnego działania, kreatywność, koncentrację.

 

Mamy nadzieję i wierzymy, że nasi podopieczni wyrosną na wspaniałych, kreatywnych ludzi:)

Pamiętajmy, że szachy, to ogromna inwestycja w umysły naszych dzieci.

 

DSC_0056.JPG

 

DSC_0058.JPG

Trening czyni mistrza.

Warto o tym pamiętać, aby osiągać sukcesy na turniejach.

W lutym odbył się już XVII Otwarty Integracyjny Szachowy Turniej Kopernikowski

w naszej szkole.

Rozgrywki zorganizowane zostały przez Stowarzyszenie Przyjaciół Szkoły Podstawowej Nr 2 „Copernicus” oraz Szkołę Podstawową Nr 2 im. Mikołaja Kopernika w Kartuzach. Turniej odbył się w sobotę 21 lutego. Honorowy patronat nad tą znaną nie tylko pomorskim szachistom imprezą objął Burmistrz Kartuz p. Mieczysław Grzegorz Gołuński. Na uczestników turnieju czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe, puchary, dyplomy oraz słodka niespodzianka.

turniejsz.jpg

 

szachy2.jpg

szachy7.jpg

szachy3.jpg

szachy4.jpg

szachy5.jpg

szachy6.jpg

Na koniec mała przestroga;)

"Niech figura pionkiem nigdy nie pomiata, czasem zwykły pionek da królowi mata"

 

 

 

 

 

 

2
Dodaj Komentarz
  • 17
  • 14
  • 4
Komentarze