10.04.2012

Targi Pracy

W dniu 4 kwietnia 2012 w godzinach 1000 - 1300, w Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu odbyły się Targi Pracy, zorganizowane przez Centrum Kształcenia Ustawicznego w Sosnowcu, Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP w Katowicach, Agencję Rozwoju Lokalnego w Sosnowcu przy współudziale Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu oraz Państwowego Inspektoratu Pracy w Katowicach.

Imprezą towarzyszącą Targom Pracy była konferencja pt. „Blended learning – nowa jakość w kształceniu dorosłych” z udziałem zaproszonych przedstawicieli władz miasta Sosnowiec,reprezentantów sosnowieckich szkół ponadgimnazjalnych oraz członków Śląskiego Stowarzyszenia Dyrektorów CKU i CKP.

 

W przedsięwzięciu wzięło udział 40 firm, które oferowały stanowiska pracy dla osób   bezrobotnych oraz uczących się, Wojewódzki Urząd Pracy z Katowic, Powiatowe Urzędy Pracy z Sosnowca, Jaworzna, Mysłowic, Będzina, Dąbrowy Górniczej, Katowic, MBP OHP Katowice oraz Filie z Dąbrowy Górniczej, Jaworzna, Siemianowic Śląskich i Sosnowca. Łącznie przedstawiono klientom Targów ok. 1500 ofert pracy stałej i  tymczasowej.

 

Podczas Targów odbyły się liczne szkolenia dla młodzieży z sosnowieckich szkół gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych,  prowadzone  przez doradców zawodowych MCIZ z

Dąbrowy Górniczej --” Rozmowa kwalifikacyjna - to nie takie trudne”, MCK z Katowic-„ Warsztat efektywnego poszukiwania pracy”, oraz lidera Klubu Pracy z Chorzowa –  „Zarządzanie sobą podczas poszukiwania zatrudnienia”. Doradcy Powiatowego Urzędu Pracy w Sosnowcu skierowali do młodzieży propozycję warsztatową - „Europejski rynek pracy” oraz
„Planowanie kariery zawodowej”.  Pracownik Agencji Rozwoju Lokalnego S.A.  z Sosnowca zachęcał do kreatywności w trakcie szkolenia „ABC przedsiębiorczości”, natomiast prawnik z Okręgowego Inspektoratu Pracy otwierał furtki „kruczków prawnych” podczas szkolenia „Jak nie dać się oszukać – czyli co trzeba wiedzieć będąc pracownikiem”. Firma Sine Qua Non TS prowadziła warsztaty „Przygotowanie dokumentów aplikacyjnych”. Rzecznik Praw Konsumenta zaznajomił młodzież z zawiłościami praw konsumenta.

 

Jak co roku Targi cieszyły się ogromnym zainteresowaniem -  łącznie odwiedziło je ok. 2000 osób.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 10
  • 7
  • 4