28.03.2012

Regionalny konkurs matematyczny „Liczymy z wiosną”

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

„Liczymy z wiosną” to sprawdzian wiedzy matematycznej dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych o specjalnych potrzebach edukacyjnych.

21.03.2012r. odbył się Regionalny konkurs „Liczymy z wiosną”  , który HONOROWYM PATRONATEM objęła Pani Prezydent Miasta Sosnowca

mgr Agnieszka Czechowska – Kopeć.

W konkursie wzięło udział 18 uczniów z SOSW w Dąbrowie Górniczej, SOSW w Jaworznie, ZSS w Czeladzi, ZSS w Gołuchowicach, SPS nr 6 w Dąbrowie Górniczej oraz ZSS nr 1 w Sosnowcu.

Uczniowie mieli do rozwiązania 4 zadania z treścią, do odgadnięcia pojęcia matematyczne do krzyżówki, ułożenie puzzli oraz tangramu.

Najlepszymi matematykami okazali się uczniowie z Głuchowic, Czeladzi oraz SOSW

w Dąbrowie Górniczej. Wszyscy uczestnicy wykazali dużymi wiadomościami oraz umiejętnościami matematycznymi.

Spotkaniu towarzyszyło rozdanie nagród za konkurs techniczny organizowany przez CKU dla świetlic środowiskowych na „Najpiękniejszego zajączka świątecznego”. Najpiękniejsze zajączki przygotowały świetlice: ”Chatka Puchatka”, „Miś” oraz świetlica MOPS z Sosnowca.

Słuchacze CKU zaprezentowali podczas uroczystości rozdania nagród prezentację multimedialną o tematyce wielkanocnej.

Uroczystość uświetniły swą obecnością Pani Prezydent Agnieszka Czechowska-Kopeć oraz Pani dyrektor CKU Agata Andruszkiewicz.

Głównym sponsorem była firma usługowo-handlaowa AMBA z Sosnowca. Wszystkie dzieci otrzymały również materiały promocyjne miasta Sosnowca.

 

 

Organizator:

Marzena Pasek

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 26
  • 16