05.11.2012

Ogólnopolski Tydzień Kariery - „Praca: zawód czy kompetencje?”

„Praca: zawód czy kompetencje?”- pod takim hasłem odbywał się tegoroczny Ogólnopolski Tydzień Kariery.

Od poniedziałku 15 października do piątku 19 października w ramach OTK odbyły się zajęcia i porady dla słuchaczy naszej szkoły dotyczące planowania własnej ścieżki kariery zawodowej. Uczestnicy dowiedzieli się: jak i gdzie skutecznie szukać pracy, jak poprawnie napisać życiorys i list motywacyjny, jak przygotować się do rozmowy kwalifikacyjnej, rozwiązali test predyspozycji zawodowych oraz wzięli udział w debacie na temat: „Praca: zawód czy kompetencje?”. Zajęcia te mają pomóc absolwentom naszej szkoły w szybkim znalezieniu pracy.

 

 

Ogólnopolski Tydzień Kariery to coroczna akcja Stowarzyszenia Doradców Szkolnych i Zawodowych Rzeczypospolitej Polskiej, która ma na celu inspirowanie ogólnopolskich i lokalnych inicjatyw, działań i kreatywności na rzecz rozwoju poradnictwa zawodowego. Adresatami OTK są młodzież i dorośli, którzy potrzebują profesjonalnego wsparcia w planowaniu dalszej edukacji, zawodu, pracy, kariery.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 0
  • 8