17.03.2012

Kampania Wolność od Strachu

Kampania „Wolność od Strachu – przeciw przemocy w rodzinie” Kampania Wolność od strachu lokalna kampania społeczna o charakterze profilaktyczno-edukacyjnym mająca na celu przeciwdziałanie przemocy w rodzinie. Wydział Polityki Społecznej UM w Sosnowcu otrzymał na jej realizację środki z Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej Kampania „Wolność od Strachu – przeciw przemocy w rodzinie” ruszyła pełną parą. Na mieście widać już bilbordy i plakaty, na ulicach, w sklepach i urzędach - tzw. "potykacze". Wiele firm i instytucji zostało zaproszonych do współpracy – chcą wspierać kampanię, bo wiedzą, jak ważne jest wspólne działanie w interesie mieszkańców.

 

 

 Nasza placówka również przyłączyła się do akcji.

Zdarzają się przypadki ciężkich pobić, które szokują nawet wieloletnich pracowników. Coraz częściej jednak zdarzają się przypadki przemocy psychicznej, najczęściej poniżania. Trudno w to uwierzyć, ale często powodem jest niedołężność, wobec której brakuje cierpliwości. Zdarza się, że łatwowierność osób starszych odbija się później na ich dzieciach, które muszą na przykład spłacać zaciągnięte długi.

Klasy wydziału zaocznego wsparły kampanię swym udziałem w Społecznym Festiwalu "Wolność od strachu" - SOSnowiczanie Przeciw Przemocy.

0
Dodaj Komentarz
  • 24
  • 9
  • 18