24.01.2013

Jasełka 2013

Dnia 19 stycznia 2013 roku w Sali Domu Ludowego w Jaszczwi zebrała się lokalna społeczność, by obejrzeć spektakl jasełkowy o tym, „ jak to diabły rogate Święta zniszczyć chciały” .

Dnia 19 stycznia 2013 roku w Sali Domu Ludowego w Jaszczwi zebrała się lokalna społeczność, by obejrzeć spektakl jasełkowy o tym, „ jak to diabły rogate Święta zniszczyć chciały” przygotowany przez gimnazjalistów z jaszczewskiej szkoły. Aktorzy zaprezentowali kunszt gry aktorskiej wcielając się w biblijne postaci trzech archaniołów, diabełków, Heroda, Maryi, Józefa, Śmierci i Pasterzy. Scenariusz wzbogacono o obraz współczesnej rodziny, która w natłoku świątecznych przygotowań, kuszona przez Borutę zapomniała, czym powinno być przyjście na świat Bożej Dzieciny. Diabelskie działania zostały na szczęście opanowane przez dzielny zastęp Archaniołów i wkrótce w domu zapanował spokój.

Za przygotowanie uczniów, scenopisu, ruchu scenicznego, oprawy muzycznej odpowiedzialne były: p. Gabriela Biedroń oraz p. Marta Zaborowska, natomiast piękną scenografię wykonały p. Dorota Nowotyńska  i p. Zofia Kusiak z pomocą młodzieży szkolnej.

Mamy nadzieję, że wszystkim, licznie zgromadzonym gościom występ się podobał i dostarczył wielu miłych wrażeń. Również dla naszych szkolnych aktorów przedstawienie było ciekawą formą spędzania czasu i okazją do świetnej zabawy oraz zbierania funduszy.

1_Jaselka_2013.JPG

26_Jaselka_2013.JPG

32_Jaselka_2013.JPG

Jasełka 2013

37_Jaselka_2013.JPG

44
Dodaj Komentarz
  • 35
  • 29
  • 19
Komentarze