10.01.2018

Wigilia Szkolna

Jest taki dzień, w którym gasną wszelkie spory...”

        Dnia 22 XII w Szkole Podstawowej Nr 2 w Trzciance odbyła się Wigilia Szkolna 2017.                   Brała w niej udział cała  społeczność szkolna podzielona ze względów organizacyjnych na dwie grupy. Razem z nami był  burmistrz Trzcianki pan Krzysztof Czarnecki oraz przewodnicząca Rady Rodziców pani Anna Lewandowska. Wszyscy byli pod wielkim wrażeniem scenki artystycznej mówiącej o powstaniu jednej z najpiękniejszych kolęd pt. „Cicha noc ”, której pomysłodawcą była pani E. Bogacz . Uczniowie wysłuchali  kolęd wspaniale wykonanych przez ich kolegów i koleżanki, za których przygotowanie odpowiedzialni byli pan T. Wyrzykowski i pani A. Nowicka.                                                Wszyscy poznali ciekawą  przypowieść, przedstawioną w formie życzeń przez dyrektora naszej szkoły,                     pana Rafała Kwiatkowskiego o trzech drzewach – wartościach, którymi należy kierować się w swoim życiu. Uroczystość odbywała się w świątecznej scenerii, bo tak bajkowo wyglądała oprawa plastyczna sali – prace związane z jej przygotowaniem koordynowała pani I. Bodoń.  

       W trakcie uroczystości miało też miejsce poświęcenie opłatków, którymi później dzielili się  uczniowie z wychowawcą na uroczystościach klasowych. Każda klasa otrzymała słodkie prezenty  od pana burmistrza oraz od Rady Uczniowskiej, a klasy 1-3 sprzęt sportowy od dyrektora szkoły.

       Po skończonej uroczystości poszczególne klasy udały się na swoje klasowe wigilijne -  spotkania. Potwierdziło się, że niesamowity jest ten szczególny dzień ….”  gdy jesteśmy wszyscy razem…..” , dzień …”, w którym wszyscy wszystkim ślą życzenia”.

       Całość przedsięwzięcia koordynowała Pani Jadwiga Zakrzewska – Kaletka, z która współpracował bardzo liczny zespól nauczycieli odpowiedzialny za poszczególne zadania związane z uroczystością.

       Serdecznie gratulujemy wszystkim nauczycielom  pomysłu i dziękujemy za zaangażowanie w tak wspaniałym przedsięwzięciu. Dziękujemy również naszym aktorom i artystom biorącym bezpośrednio udział w spotkaniu wigilijnym.

imgimgimgimg

1
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 16
  • 15
Komentarze