07.11.2016

Sportowe sukcesy

W bardzo trudnych warunkach, przy zimnym wietrze oraz deszczu, zostały rozegrane eliminacje powiatowe piłkarskiego Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" . Podczas turnieju zorganizowanego w środę na trzcianeckim Orliku przez Włodzimierza Topolę i Łukasza Walkowiaka naszą gminę reprezentowały dwie drużyny chłopców i jedna dziewcząt ze Szkoły Podstawowej nr 2. Najlepiej poradziła sobie drużyna Włodzimierza Topoli w składzie: Karol Grześ, Maciej Zawadzki, Mateusz Wargin, Maciej Owedyk, Stanisław Machowski, Michał Kuskowski, Paweł Gryglewski i Damian Łaszkiewicz. W półfinale pokonali oni 2:0 Krzyż Wielkopolski, a w finale Drawsko 4:0  i wywalczyli awans na zawody wojewódzkie, które zostaną rozegrane wiosną. Bardzo bliskie sukcesu były także dwa pozostałe zespoły z trzcianeckiej "dwójki". Podopieczni Łukasza Walkowiaka występujący w kategorii do lat 10 pokonali 4:1 Drawsko i 3:0 Wieleń, niestety przegrali 0:1 w decydującym spotkaniu z Lubaszem i zajęli drugie miejsce. Również na drugiej pozycji eliminacje powiatowe zakończyły piłkarki Ireny Zborowskiej, które w decydującym meczu musiały uznać wyższość zawodniczek z Drawska. Do 17. Ogólnopolskiego Turnieju "Z podwórka na stadion o Puchar Tymbarku" zgłosiło się aż 320 tysięcy młodych piłkarek i piłkarzy. Finał zostanie rozegrany 2 maja na Stadionie Narodowym w Warszawie.