17.12.2017

Królowa Śniegu

                           „Królowa Śniegu” na łyżwach? Tak !!! Klasy trzecie A oraz C uczestniczyły w przepięknym widowisku opartym na motywach baśni H. CH. Andersena  „Królowa Śniegu ”. Dzieci podziwiały niezliczoną ilość przepięknych strojów, cudowną muzykę oraz niezwykłą oprawę świetlną. Każdy zna przecież baśń swojego dzieciństwa. Wszyscy oglądali ją kolejny raz z zapartym tchem. Dziewczynkom najbardziej podobały się tańce na lodzie. Chłopców zachwycały efekty specjalne. Panie również były zauroczone występami MOSKIEWSKIEJ REWII NA LODZIE.

Po przeżyciach duchowych w Arenie przyszedł czas na kontemplację w Muzeum Narodowym. Obie klasy uczestniczyły w zajęciach „Pejzaż w czterech porach roku”. Młodzi koneserzy sztuki oglądali obrazy min. Józefa Chełmońskiego, które znały dotychczas tylko z podręcznika szkolnego. Ich uwaga została szczególnie skierowana na najcenniejszy obraz muzeum  „Plaża w Pourville” Claude Moneta.

Myślę, że jeszcze  wrócimy do tego muzeum, gdyż dla wielu było to duże zaskoczenie, że w jednym miejscu może być tyle obrazów…

 

imgimgimgimg

0
Dodaj Komentarz
  • 5
  • 10
  • 2