04.01.2012

Kilka słów wprowadzenia

Nasza szkoła znajduje się w małej miejscowości Biała Panieńska, w powiecie konińskim przy głównej trasie nr 25 Konin - Kalisz. Od 2006 r. poszerzyła grono szkół których patronem jest Kornel Makuszyński. W szkole od co najmniej 30 lat działa SKO, dzięki której uczniowi mogą zaczerpnąć informacji dotyczących oszczędzania pieniędzy, środowiska, mądrych i przemyślnych zakupów, racjonalnego gospodarowania wolnym czasem.

Od września 2011 roku działo się wiele ciekawych rzeczy. Miesiąc wrzesień upłynął pod hasłem "Sprzątamy najbliższy świat". Pod koniec miesiąca wybraliśmy najsympatyczniejszego kolegę.

Członkowie SKO zaprezentowali w Dąbroszynie swoje zdolności aktorskie w przedstawieniu "Pokochaj szkołę" - zdobyliśmy wówczas III miejsce w powiatowych zmaganiach.

Święto pieczonego ziemniaka - "Pyrczok 2011" - na stałe wpisał się w kalendarz wydarzeń kulturalnych. Biesiadę uświetniły występy dzieci z zespołu "Uśmiech" z Liśca Wielkiego, Orkiestry Dętej "Quantum" z Rychwała oraz ludowe piosenki i przyśpiewki Zespołu Ludowo - Biesiadnego "Bielanki". Swoje umiejętności taneczne zaprezentowali uczniowie (w tym członkowie SKO) Szkoły Podstawowej im.Kornela Makuszyńskiego w Białej Panieńskiej.

Andrzejki są już tradycją w naszej szkole. W tym roku impreza odbyła się 24 listopada. Uczniowie z Samorządu Uczniowskiego przygotowali wiele wróżb np. przekuwania serduszek z imionami, wróżba z kolorami, z butami, wyciąganie przedmiotów z "andrzejkowych kubeczków" oraz  lanie wosku.

Członkowie SKO zatroszczyli się o dobrą muzykę, zimne napoje i słodki poczęstunek własnego wypieku. Wszyscy uczniowie w dobrych humorach opuścili szkołę z nadzieją na spełnienie andrzejkowych wróżb.

W dniach 2 i 3 grudnia 2011 roku zorganizowano wspólnie II Biwak Integracyjny, który odbył się w Szkole Podstawowej w Lipicach. Wzięło w nim udział prawie 40 uczniów, którzy uczestniczyli w konkursach sportowych, meczach piłki nożnej, unihokeja i konkursach karaoke. Pierwszy dzień zakończył się wspaniałym ogniskiem, a drugiego dnia odbyły się podchody w okolicznych lasach. Uczniowie musieli wykazać się dużą spostrzegawczością i umiejętnością orientacji w terenie. Wszyscy uczniowie oraz opiekunowie wrócili w doborowych nastrojach .

Bożonarodzeniowy okres to czas na dekorowanie mieszkań, sal lekcyjnych, kupowania upominków jak również robienia własnoręcznych ozdób i kartek świątecznych. W tym roku członkowie SKO od oddziału przedszkolnego  do klasy VI włącznie wyruszyli z serdecznymi życzeniami do seniorów, którzy mieszkają w naszej okolicy. W tym roku obdarowaliśmy 40 osób kartkami z serdecznymi życzeniami i skromnymi upominkami (pierniki oraz cukierki). W szkole odbył się również Kiermasz Kartek Bożonarodzeniowych.

Uczniowie bardzo aktywnie włączyli się również w akcje "Zbieramy nakrętki plastikowe", "Pogotowie Świętego Mikołaja", "Góra Grosza" jak również w "Zbieramy zużyte baterie".

 

 

DSC01912.JPG

 

Widok od wejścia głównego Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Białej Panieńskiej

8
Dodaj Komentarz
  • 9
  • 10
  • 5
Komentarze