29.01.2016

Żeby oszczędzać trzeba się dokształcać - konkurs matematyczny

Debiut naszej szkoły w ogólnopolskim konkursie Alfik Matematyczny.

Dnia 25 listopada 2015 roku Akademia Pitagorasa po raz pierwszy miała swoją reprezentację w konkursie Alfik matematyczny. Nasza załoga liczyła 12 osób. Wszyscy dzielnie zmierzyli się z zadaniami i zmieścili się w czasie rozwiązując trudne problemy konkursowe.

Tutaj to tylko matematyka, ale wiedzcie, że jeśli zbieracie pieniądze na swoje wymarzone gry, książki czy wycieczki, to kluczem do Waszego celu jest policzyć ile Wam na spełnienie marzenia potrzeba pieniędzy a czasem dni ;-)

img

Tutaj przykładowe zadania z konkursu.

 

Pytanie dodatkowe dla czytelników:

Jaki procent wszystkich uczniów naszej szkoły reprezentowany był na konkursie, jeśli wiadomo, że w Akademii Pitagorasa uczy się 120 dzieci?

 

 

1
Dodaj Komentarz
 • 23
 • 27
 • 11
Komentarze
 • Emilia
  Emilia
  83.11.xxx.xxx
  2016-01-29 11:08 | Temat: gra
  ODPOWIEDZ

  Zachęcam fanów piłki nożnej do odwiedzenia naszego bloga i strzelania goli ... wymagana znajomość tabliczki mnożenia ⚽
  Miłego dnia życzę 😊
  PS.Grę może konstruować każdy , bez rejestracji.