29.01.2016

By rozpocząć drogę do oszczędzania trzeba umieć tabliczkę mnożenia - WMTday 2015

Jak obchodziliśmy V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.

Dnia 25 września uczniowie Akademii Pitagorasa wzięli udział w V WMTDay 2015, czyli V Międzynarodowym Dniu Tabliczki Mnożeniaktórego głównym organizatorem był WKM Rachmistrz.

 

W przeddzień święta uczniowie ćwiczyli sprawność rachunkową na lekcjach, a niektórzy również po - podczas dekoracji budynku szkoły. Cały korytarz przyozdobiony był działaniami tabliczki mnożenia i dzielenia. Piątkowy poranek zapowiadał się bardzo słonecznie, równie pogodny humor wywoływały plakaty widniejące w korytarzu. Tego dnia w godzinach porannych w każdej klasie indywidualnie zainaugurowany został V Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia, przedstawione cele i założenia akcji. Klasy I i II wzięły udział w konkursie na najpiękniejszy symbol mądrości, czyli dowolną techniką zdobiły wizerunek sowy. Klasy III i IV w godzinach popołudniowych brały udział w egzaminach na MT Expert. Zaangażowane zatem były umysły i kreatywność naszych dzieci. Jednak nie tylko to się liczy. Tabliczka mnożenia zawitała również na lekcjach wychowania fizycznego, gdzie dzieci miały możliwość wzięcia udziału w grach "Królowa skakanki" i "Matematyczny piłkarz". Także podczas przerw można było wziąć udział w grze "Matematyczny spacer".

img

 

 

W akcję zaangażowanych było 116 uczniów i cała kadra nauczycielska Akademii. Tytuł MT Expert otrzymały wszystkie dzieci, które podeszły do egzaminu, a w ramach konkursu plastycznego wyróżnionych zostało 9 prac, które wisiały w korytarzu. Całe wydarzenie uwieczniliśmy na grupowym zdjęciu.

Mamy nadzieję, że tak jak entuzjastycznie przyjęta została mądra sówka, tak też będzie przez kolejne dni spędzane w naszej szkole. Tabliczka mnożenia towarzyszy nam w codziennym życiu, warto ją częściej powtarzać, wykorzystywać nawet najprostsze sytuacje.

Serdecznie wszystkim dziękujemy za udział, pomoc i zaangażowanie. Do zobaczenia za rok!

 

0
Dodaj Komentarz
  • 8
  • 4
  • 3