04.12.2017

Weekendowy Klub "Żyrafka" - poradnik dla rodziców.

Jak wychować przedsiębiorcze dziecko?

 

Przedsiębiorczość to nic innego, jak określona postawa życiowa. Taka, która sprawia, że jesteśmy otwarci i ciekawi świata, poszukujemy niestandardowych rozwiązań, nie unikamy wyzwań i nie boimy się zaryzykować, by dojść do postawionego sobie celu. Nie ma co ukrywać, ludziom przedsiębiorczym jest zdecydowanie łatwiej. Jak na co dzień rozwijać w dzieciach przedsiębiorcze myślenie? Wystarczy pamiętać o kilku zasadach. 

1. Pozwól dziecku na przedstawienie swojego pomysłu na rozwiązanie jkiegoś problemu, nawet, gdy nie jest doskonały. Przecież od czegoś trzeba zacząć. 

2. Pozwalaj mu popełniać błędy. To jeden z najlepszych sposobów kreatywnego myślenia. 

3. Rozmawiaj z dzieckiem na temat finansów domowych i pracy. Niech wie, że pieniądze nie biąrą się z bankomatu i kiedyś też się kończą. 

4. Zachęcaj do podejmowania pracy zarobkowej i wspieraj je, gdy już ją podejmie. 

To kilka punktów,które Wam rodzicom pomogą w nauce przdsiębiorczości. Proszę pamiętać, że każde dziecko jest inne i sami będziecie wiedzieć, tóre pubkty rozwinąć, a z których zreztgnować. 

Dobrym pomysłem jest również gra planszowa, lub...

 Hobby, które zarabia

Wiek: od 7 roku życia

Co będzie Ci potrzebne?

Artykuły papiernicze do wykonania biznesplanu i stworzenia materiałów marketingowych, takich jak ulotka czy logo.
Dla rozwijania w dzieciach postawy przedsiębiorczości bardzo ważne jest, by od małego zaszczepić w nich przekonanie, że praca nie musi być przykrym obowiązkiem, a może wynikać z pasji i uzdolnień. Zaproponuj dziecku zabawę we własny biznes. Niech wykorzysta do tego swoje hobby lub talent. Jeśli uwielbia rysować, może np. przygotowywać kartki okolicznościowe na Boże Narodzenie, urodziny, Dzień Matki czy inne okazje, a następnie sprzedawać je wśród sąsiadów, znajomych, członków rodziny. Niech wymyśli nazwę swojej firmy, narysuje logo, przygotuje cennik i zaproponuje, jak promować swoje produkty. Wspólnie stwórzcie prosty biznes plan,
a więc określcie, jakie koszty musi ponieść mały przedsiębiorca (zakup papieru, przyborów plastycznych), za jaką kwotę planuje sprzedawać swoje produkty i w jaki sposób chce dotrzeć do potencjalnych klientów (np. ogłoszenie na klatce schodowej i osiedlowym sklepiku). Oszacujcie przewidywane przychody i oceńcie, czy pomysł będzie przynosił zyski. Następnie czas na wcielenie biznesowego planu w życie.

Pomysłów na małą firmę może być wiele. Wyprowadzanie psów na spacer, pieczenie ciasteczek, podlewanie lub pielenie roślin ogrodowych, mycie samochodów itp. 

img

 

 Grafikę zaczerpnięto z:https://www.google.pl/search?q=przedsiębiorcze+dziecko+grafika&client=opera&hs=9E&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved=0ahUKEwiA3e71gvDXAhWLXRoKHYTbBxcQsAQIJg&biw=1326&bih=668#imgrc=uklJIM9eHPshzM:

 Pomysł zabawy z:https://smartstart.pl/sylwia-wojciechowska-7-zabaw-rozwijajacych-przedsiebiorczosc-u-dzieci/

0
Dodaj Komentarz
  • 2
  • 0
  • 11