07.10.2017

Weekendowy Klub "Żyrafka".

Jak oszczędzać pieniądze?

 Podstawą jest regularność. Kilka zasad oszczędzania, które powinno się  codziennie stosować:

  1. Odkładanych pieniędzy nie trzymaj w gotówce. Załóż rachunek oszczędnościowy w banku, do którego dostęp będziesz miała przez internet. W ten sposób uchronisz się przed spadkiem wartości pieniądza (inflacja!). Każdy rachunek oszczędnościowy jest oprocentowany – to tak, jakbyś dostawała od banku bonus pieniężny za to, że korzystasz z jego usług!
  2. Wyznacz sobie cel. Trudno dotrzymać sobie danego słowa, że odłożysz jakąś kwotę, jeśli nie wiesz, po co ją odkładasz! Idealnie natomiast by było, gdybyś podzieliła swoje oszczędności według kilku celów – długoterminowych . Na każdy z nich możesz mieć osobny rachunek celowy,(na swoim koncie możesz założyć kilka skarbonek),
  3. Bądź regularny. Co miesiąc wpłacaj na swój rachunek oszczędnościowy określoną kwotę i najlepiej rób to zaraz po otrzymaniu kieszonkowego! W ten sposób unikniesz sytuacji, że na koniec miesiąca nie będziesz miała co odłożyć. Jeśli wiesz, że czeka Ciebie wyjątkowo dużo wydatków, odłóż mniej – ważne, byś wyrobiła w sobie nawyk, że ZAWSZE coś odkładasz.
  4. Prowadź systematycznie swój budżet domowy. Nigdy nie będziesz w stanie zaoszczędzić, jeśli nie wiesz, na co wydajesz i nie kontrolujesz przepływu pieniędzy.
  5. Zamiast korzystać z komunikacji miejskiej przesiądź się na rower.     

 

img

 

Zdjęcie zaczerpnięto z:https://www.google.pl/search?q=sko+grafika&dcr=0&tbm=isch&tbo=u&source=univ&sa=X&ved

 

 

29
Dodaj Komentarz
  • 1
  • 0
  • 3
Komentarze