12.12.2022

Naucz się być przedsiębiorczym!!!

 

Naucz się być przedsiębiorczym!!!

 

Rozpocznijmy od 3 podstawowych kroków,

które pozwolą wam poznać jak stać się „kiełkującym przedsiębiorcą”.

 

 

 

Krok 1: Cel!

Jak to zrobić?

 

Określ i zapisz 10 swoich największych pragnień i dążeń. Następnie ustal kolejność swoich marzeń, na samym szczycie zapisz cel, którego osiągnięcie miałoby największy pozytywny wpływ na twoje życie. Skup się na tym celu, ustal listę niezbędnych kroków, które pomogą się do niego zbliżyć. Wykonaj natychmiast choć jeden krok lub ruch!!!

 

Krok 2: Okazja, pojawia się i znika!

Wiele osób nie wykorzystuje swoich możliwości, ponieważ nie rozpoznają okazji, które od czasu do czasu pojawiają się w życiu.

 

Jak to zrobić?

 

 

 

Na przykład rozmoczony chleb w szkolnej kanapce lub niedosięganie do najwyższej półki w pokoju. Wymyśl jak najwięcej pomysłów na rozwiązanie problemów! Gdy tworzenie ROZWIĄZAŃ problemów, zamiast uwagi na problemie, zamieni się w nawyk, pozwoli wam to intuicyjnie kreować rozwiązania w pojawiających się przyszłych – nie ukrywajmy coraz poważniejszych problemach.

 

img

 

Krok 3: Wszyscy wszystko sprzedają i kupują!

Kupno i sprzedaż są nieodłącznymi elementami naszej codzienności. Przekonaj kogoś do wykorzystania twojego pomysłu (sprzedaż), przekonaj do dokonania korzystnej dla ciebie wymiany (kupno - sprzedaż). Nie tylko, więc umiejętność sprzedawania wykorzystywać można w kontekście z pieniądzem. W późniejszym biznesie oczywiście, jest ona nieoceniona; od sprzedaży produktów i usług, po pozyskiwanie inwestorów (klientów).

 

Jak to zrobić?

 

Rozpocznij swój własny „mały projekt”. Może to być, sprzedawanie lemoniady, własnoręcznie wykonanych zakładek do książek, gazetek czy bransoletek, itd.!!! Możesz zacząć od sprzedaży sąsiadom, ciociom, dziadkom, nauczycielom – jest to co prawda nauka biznesu w bardzo sprzyjających warunkach, jakich dorosły przedsiębiorca nie doświadczy, ale od czegoś trzeba zacząć! Jednak masz szanse nauczyć się jak tworzyć wartość, dobro, jak wprowadzać je na rynek, jak ustalać cenę i w końcu (jeśli to konieczne) jak ją negocjować.

 

Powodzenia!

 

2
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 19
  • 14
Komentarze