19.03.2018

"Lamigłówkowy zawrót głowy".

Są już wyniki eliminacji szkolnych.

    Po raz pierwszy w naszej szkole odbyły się Otwarte Zawody Łamigłówkowe. Wzięło w nich udział 64. Zawody organizowane są przez Uniwersytet Wrocławski, a ich celem jest szerzenie i popularyzowanie logicznego myślenia i rozwijanie umiejętności matematycznych. Zadania to łamigłówki diagramowe typu: piramidy, lampki, wielokropki, łamigłówki architekta, kakuro, sudoku.

    Zawody cieszyły ogromnym zainteresowaniem. Niewątpliwie jest to zupełnie nowa forma. Z radością obserwuję nową modę. Na przerwach można spotkać wielu uczniów rozwiązujących łamigłówki lub sudoku.  Super!

W kategorii klas I-III najlepsze wyniki osiągnęli:

  • Łukasz Laskowski (14p.),
  • Aleksander Ziomek (11p.)
  • Igor Rewak (9p.)

W klasach IV-VI umiejętnością logicznego myślenia wykazali się:

  • Alicja Łankowska (13p.)
  • Antoni Kuchciak (12p.)
  • Kamil Czyżewski (12p.)

 

a kilka dni dowiemy się, czy uczniowie naszej szkoły zakwalifikują się do wrocławskiego finału, który odbędzie się

24 marca 2018r.

 

Trzymamy kciuki! 

 

imgimgimgimgimgimgimg

 

 Za informację i zdjęcia dziękuję p. Dorocie.

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 19
  • 29
  • 18