23.01.2018

Historia SKO cd.

Przypomnijmy jak to było.

W latach 80-tych funkcjonowanie szkolnych kas oszczędności nie był już tak atrakcyjny o czym świadczyła liczba szkół, które wycofały się z prowadzrnia SKO. 

PKO Bank Polski nadal organizował sztandarowy konkurs „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w PKO” i zwiększył kwotę przeznaczoną na nagrody.

W 1999 r. w nowym statucie PKO Banku Polskiego wśród czynności realizowanych przez bank wymieniono „prowadzenie szkolnych kas oszczędności”.

 

Plakat promujący sztandarowy konkurs Szkolnych Kas Oszczędności "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO"

Plakat promujący sztandarowy konkurs Szkolnych Kas Oszczędności „Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO” (obecnie Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności)

 

Do szkół przekazywane były również materiały edukacyjne przygotowane przez bank, a na okładkach zeszytów SKO, czy plakatach dominowały popularne w latach 90. dinozaury i amerykańskie zespoły młodzieżowe.

Autorami plakatów konkursu "Dziś oszczędzam w SKO - jutro w PKO" byli czołowi polscy rysownicy i graficy. Plakat Tomasza Lwa Leśniaka - autora postaci Jeża Jerzego

Autorami plakatów konkursu „Dziś oszczędzam w SKO – jutro w PKO” byli czołowi polscy rysownicy i graficy. Plakat Tomasza Lwa Leśniaka – autora postaci Jeża Jerzego

 

Mimo konkursów organizowanych cyklicznie przez bank, materiałów edukacyjnych i promocyjnych, a także zmiany statutu liczba szkół oszczędzających w SKO nadal spadała.

Model oszczędzania w SKO, w którym większość zgromadzonych pieniędzy na szkolnych książeczkach pochodziła ze wspólnych akcji zarobkowych przeprowadzonych w szkole i była przeznaczana na cele szkoły, a nie poszczególnych osób oszczędzających, stawał się coraz mniej atrakcyjny.

W odpowiedzi na te trendy, a także wychodząc naprzeciw wyzwaniom XXI w., z którymi musiał zmierzyć się polski system oświaty, PKO Bank Polski podjął w 2010 r. decyzję o rewitalizacji SKO.

 

 

 

Artykuł i plakaty za:http://www.pkobp.pl/80-lat-sko/historia-sko-pko-banku-polskiego/od-1990-do-2010-r/

 

 

 

0
Dodaj Komentarz
  • 12
  • 10
  • 11