10.09.2019

Blog miesiąca.

Z Wami nam się uda.

img

 

Zmiany w regulaminie dotyczące konkursu

"SKO Blog Miesiąca". Najważniejsze wiadomości.

   Za regulaminem PKO BP podaję:

 

  • W rywalizacji uczestniczą szkoły, które prowadzą blogi na platformie Szkolne Blogi, gdzie prezentują swoje  działania związane z uczestnictwem w Programie SKO. Celem konkursu jest propagowanie idei oszczędzania i przedsiębiorczości w ramach założeń SKO oraz promowanie postaw współpracy w grupie. Co miesiąc, w okresie od września do czerwca, specjalnie powołana Komisja Konkursowa dokonuje oceny blogów plasujących się na miejscach od 1 do 15 w rankingu „Najpopularniejszych blogów”. Ranking oparty jest na odwiedzinach internautów.
  • Konkurs przeznaczony jest dla szkół, które prowadzą bloga szkoły oraz posiadają rachunek SKO Konto dla Szkoły.
  • W każdym miesiącu od września do czerwca przyznawane są bony upominkowe dla szkół i nauczycieli prowadzących blogi oraz gadżety SKO.
  • Nagrody – co miesiąc 5 szkół otrzyma vouchery do Empiku o wartości 1 000 zł. Dzięki temu, placówki same będą decydowały na co przeznaczyć środki np. na nagrody dla uczniów, nowy aparat fotograficzny, pomoce dydaktyczne.
  • W przypadku nauczyciela– prowadzący najlepsze blogi dostaną bony do Empiku o wartości 500 zł.
  • Zwiększenie liczby blogów, które będą podlegały ocenie komisji konkursowej. W poprzednich edycjach, oceniane było 10 blogów, które zajmowały najwyższą pozycję w „Rankingu najpopularniejszych Blogów” i spełniało pozostałe warunki regulaminu. Teraz komisja konkursowa będzie oceniała 15 blogów
  • Dodano nowe kryterium oceny blogów za podejmowanie działań odpowiadających tematom przewodnim danego miesiąca np. we wrześniu warto promować blogowanie, w październiku oszczędzanie, w grudniu ważna będzie przedsiębiorczość, a w kwietniu ekologia (wszystkie tematy wskazane są w regulaminie). Tematy do konkursu zostały dobrane na podstawie analizy działań szkół i doskonale wpisują się w kalendarz SKO. 
  • Punktacja za pozostałe kryteria: oryginalność i różnorodność przedstawionych na blogu działań edukacyjnych związanych z działalnością SKO, pomysłowość w zbieraniu środków na SKO, popularyzacja idei związanych z oszczędzaniem i przedsiębiorczością w ramach SKO oraz współpraca ze społecznością lokalną pozostaje na tym samym poziomie.  
  • Zwiększono wymaganą minimalną liczbę wpisów powiązanych tematycznie z działalnością SKO do 7. Wpisy te muszą literalnie nawiązywać do idei SKO – czytelnik powinien wiedzieć, jakie jest powiązanie przedstawianej inicjatywy z założeniami programu Szkolnych Kas Oszczędności. 

 

Mamy nadzieję, że szkoły przyzwyczajone do ciągłych reform i zmian, zaakceptują także nowe wymagania zaprezentowane w regulaminie przez szkolne blogi, a zaproponowane zmiany urozmaicą wpisy, dadzą bodziec do nowych działań, kreatywności i aktywności. 

 

Trzymajcie za nas kciuki.

 

Tekst zaczerpnięto z Regulaminu Szkolnych Blogów PKO BP.

 

 

15
Dodaj Komentarz
  • 6
  • 2
  • 7
Komentarze