1 2 następna ostatnia


Blog SKO

Blog SKO

Szkolne Kasy Oszczędności (SKO) PKO Banku Polskiego to 86-letni, bardzo kompleksowy i innowacyjny program edukacyjny dedykowany szkołom podstawowym. Na oficjalnym Blogu SKO znajdziesz najnowsze informacje dotyczące programu, konkursy oraz ciekawostki ze świata dziecięcych finansów.

Bądź „eko”

Oszczędzaj energię! – ma to pozytywny wpływ nie tylko na środowisko, ale także na domowy budżet. Szanuj Ziemię. Dbaj o środowisko. Zmniejszaj domowe rachunki. SKO jest „eko”!

2

„Gadżety” pod kontrolą

Telefon komórkowy to znak naszych czasów. Nikogo już nie dziwi, że uczniowie przynoszą „komórki” do szkoły i posługują się nimi na co dzień. Niezależnie od tego czy już masz swój telefon, czy dopiero poprosisz o niego rodziców powinieneś pamiętać o kilku zasadach.

2

Wygraj z Brawo Bankiem!

Koniecznie przeczytajcie najnowszy Brawo Bank i weźcie udział w konkursie plastycznym.Do wygrania iPody shuffle

0

SKO na „5”

Patronaty Ministerstwa Edukacji Narodowej i Związku Harcerstwa Polskiego. Czy SKO spisze się na „5”? Przeczytaj jak SKO zmienia się z myślą o Tobie!

3

Bądź przedsiębiorczy!

Czy wiesz, że możesz w łatwy sposób podreperować swój budżet i szybciej zgromadzić oszczędności na wymarzony cel? Sprzedaż starych zabawek czy ubrań może okazać się dla Ciebie strzałem w dziesiątkę. To nie tylko jedna z lekcji oszczędzania, ale także nauka przedsiębiorczości, która zaprocentuje w do ...

2

Robić zakupy „z głową”

Jedną z najważniejszych umiejętności dotyczących planowania wydatków jest umiejętność robienia zakupów. Nie jest to wcale proste. W sklepie często ulegamy pokusie i kupujemy zupełnie niepotrzebne rzeczy. Dziś o tym co to znaczy robić zakupy „z głową”.

18

Jak rozplanować kieszonkowe?

„Kieszonkowy” eksperyment trwa! Mamy nadzieję, że od jego rozpoczęcia nie wydaliście jeszcze wszystkich swoich pieniędzy. Dziś dowiecie się jak najlepiej rozplanować swoje wydatki. Pomocne okażą się : świnka skarbonka, portfel i oczywiście SKO!

20

„Kieszonkowy“ eksperyment

Zapewne większość Waszych kolegów i koleżanek raz w miesiącu dostaje od rodziców pewną sumę pieniędzy. Popularnie nazywamy je „kieszonkowym“. Warto dobrze gospodarować tymi pieniędzmi, to dla Was ćwiczenie na przyszłość. Dziś zaczynamy nasz „drobny“ eksperyment naukowy. Przyłączcie się do nas!

8

Zerujemy liczniki!

Październik to zdecydowanie miesiąc, w którym wiele się dzieje. Czy zauważyliście już pewne zmiany? Przyjrzyjcie się uważnie! Rozpoczynamy pierwszy etap rywalizacji o tytuł „Bloga Miesiąca”.

6

Konkurs dla SKO rozstrzygnięty!

Konkurs dla Szkolnych Kas Oszczędności został rozstrzygnięty! Na kogo zagłosowali Internauci? Kto zdobył 30 tysięcy złotych?!

4
1 2 następna ostatnia