1 2 następna ostatnia

Pytanie Lokatki
Czym zastąpić plastik?
2
Blog SKO

ZSP NR 2 WODZISŁAW

ZSP NR 2 WODZISŁAW

Witamy na szkolnym blogu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Będziemy w nim opisywać działalność SKO, a także ważniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły. Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, komentowania wpisów oraz głosowania na nas !!!. Bardzo dziękujemy za każdy oddany głos.

Zdalne nauczanie

Wolne od szkoły nie oznacza wolne od nauki. Mimo, że nie możemy spotkać się w "szkolnych murach" to uczniowie nie zapominają o obowiązku szkolnym. Dzieci uczą się pilnie od samego rana: czytają, liczą, ćwiczą a także wykonują prace plastyczne. Klasa 2b postanowiła narysować jak można miło spędzić ...

1

MISTRZ MATEMATYKI

W piątek 28.02.2020 r. dwoje uczniów klasy 2 b reprezentowało naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie matematycznym "MISTRZ MATEMATYKI 2020" dla uczniów klas I-III, organizowanym przez SP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim. Reprezentantami byli Paweł Kędzierski oraz Katarzyna Rzeszowska. Konkurs odbył si ...

3

Cyberbezpieczeństwo

Definicja Cyberbezpieczeństwo odnosi się do technologii, procesów i praktyk zaprojektowanych w celu ochrony sieci informatycznych, urządzeń, programów i danych przed atakami, uszkodzeniami lub nieautoryzowanym dostępem. Cyberbezpieczeństwo może również być określane jako bezpieczeństwo technologii ...

1

Lekcja SKO

W minioną środę gościliśmy w szkole naszego Opiekuna SKO. Pani Ewelina poprowadziła lekcje w klasach drugich. Opowiedziała o tym jak funkcjonuje bank i co takiego dzieje się tam z naszymi pieniążkami. Wyjaśniła uczniom wiele ciekawych pojęć takich jak: dochód, oszczędności, a także wyjaśniła czy róż ...

5

Żywa lekcja przyrody

Nasza szkoła w dniu 30 stycznia gościła Andrzeja Pająka, znanego herpetologa i hodowcę wielu zwierząt. Tematem prezentowanej przez niego dwugodzinnej żywej lekcji przyrody były ssaki. Uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele ciekawostek dotyczących trybu życia i budowy ciała tych zwierząt, a także oglą ...

5

KONKURS

II edycja Powiatowego Konkursu Chemiczno-Fizycznego "Chemoniczny Fizyk" 5 lutego uczniowie klasy VIII - Wiktoria Tobiczyk i Paweł Rek - wzięli udziałw II edycji Powiatowego Konkursu Chemiczno-Fizycznego "Chemoniczny Fizyk" i zajęli w nim I miejsce drużynowo. Opiekunem uczniów była Mirosława Hojka. ...

1

DZIEŃ BABCI I DZIADKA

Dzień Babci i Dziadka w naszej szkole W czwartek 6.02 w naszej szkole odbyły się obchody Dnia Babci i Dziadka . Klasy I-III przygotowały wspaniałe występy, były wierszyki, piosenki , tańce , gra na instrumentach oraz wspólne " Sto lat". Rodzice przygotowali kącik z poczęstunkiem z którego dziadkowi ...

0

MegaMisja

Podczas realizacji zajęć programu MegaMisji dzieci spotkała wielka niespodzianka. Uczestnicy otrzymali paczkę z nowym tabletem, który będzie dla dyspozycji uczniów w świetlicy szkolnej. Nowy sprzęt umożliwi dalszą realizację zajęć MegaMisji dzięki, którym będziemy mogli zdobywać kolejne nagrody Fun ...

19

Galaretkowy interes

Galaretkowy interes kwitnie w naszej szkole. Uczennice klasy VI b - Marta Parzych, Julia Czerwicka, Kamila Średniawa, Milena Kozielska i Kinga Strączek są niezwykle kreatywne. Dziewczyny nie tylko osiągnęły duży sukces podczas tegorocznego Wodzisławskiego Festiwalu Kreatywności, ale mają też świet ...

28

Śpiewajmy małemu Jezusowi

W środę przeprowadzony został w szkole konkurs muzyczny pt.” Śpiewajmy małemu Jezusowi”. Uczniowie klas I- VIII oraz przedszkolaki prezentowali przygotowane kolędy i pastorałki. Najlepiej zaprezentowali się: W kategorii klas I-III: I miejsce Chmyłko Julia, Bamberska Milena, Kędzierska Marta, ...

1
1 2 następna ostatnia