1 2 3 następna ostatnia


ZSP NR 2 WODZISŁAW

ZSP NR 2 WODZISŁAW

Witamy na szkolnym blogu Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 2 w Wodzisławiu Śląskim. Będziemy w nim opisywać działalność SKO, a także ważniejsze wydarzenia z życia naszej szkoły. Wszystkich serdecznie zapraszamy do odwiedzenia naszego bloga, komentowania wpisów oraz głosowania na nas !!!. Bardzo dziękujemy za każdy oddany głos.

Konkurs 85-lecie SKO

W Ogólnopolskim Konkursie 85 lat SKO udział wzięło 200 szkół. Biorące w konkursie placówki podzielono na trzy ligi, w zależności od ilości uczniów. Zostaliśmy zakwalifikowani do drugiej ligi i uzyskaliśmy nagrodę drugiego stopnia, będąc w czwórce najlepszych szkół z regionu śląsko - opolskiego. Otrz ...

1

Majówka

Początek maja to dla nas szczególny czas. Obchodzimy wtedy ważne święta: 1 MAJA - ŚWIĘTO PRACY, 2 MAJA- ŚWIĘTO FLAGI, 3 MAJA- ŚWIĘTO KONSTYTUCJI 3 MAJA. Uczniowie klasy 2 b z tej okazji chcieli nam krótko o tych wydarzeniach opowiedzieć. Nagrali więc krótki film. Zachęcamy do obejrzenia. ht ...

2

Wiosna w programie Paint

Mimo że lekcje odbywają się zdalnie to nic nie stoi na przeszkodzie aby dzieci brały udział w konkursach.  Ogłoszono konkurs na najładniejszą ilustrację utworzoną w programie komputerowym.  Temat konkursu to : Wiosna w programie Paint". Udział wzięli uczniowie klas I-III.  Wszystkie nadesłane pra ...

0

Zajęcia dodatkowe online

Zajęcia plastyczno-techniczne. 22 kwietnia obchodziliśmy Dzień Ziemi, w związku z tym klasa 2 b wykonała pracę w formie 3d, która pięknie zobrazowała nam całą naszą planetę. Zadanie było dość trudne, trzeba było ująć kontynenty i nadać im kształt, wyklejając je używając do tego: papieru, wody i m ...

1

Zdalne nauczanie

Wolne od szkoły nie oznacza wolne od nauki. Mimo, że nie możemy spotkać się w "szkolnych murach" to uczniowie nie zapominają o obowiązku szkolnym. Dzieci uczą się pilnie od samego rana: czytają, liczą, ćwiczą a także wykonują prace plastyczne. Klasa 2b postanowiła narysować jak można miło spędzić ...

3

MISTRZ MATEMATYKI

W piątek 28.02.2020 r. dwoje uczniów klasy 2 b reprezentowało naszą szkołę w międzyszkolnym konkursie matematycznym "MISTRZ MATEMATYKI 2020" dla uczniów klas I-III, organizowanym przez SP nr 3 w Wodzisławiu Śląskim. Reprezentantami byli Paweł Kędzierski oraz Katarzyna Rzeszowska. Konkurs odbył si ...

5

Cyberbezpieczeństwo

Definicja Cyberbezpieczeństwo odnosi się do technologii, procesów i praktyk zaprojektowanych w celu ochrony sieci informatycznych, urządzeń, programów i danych przed atakami, uszkodzeniami lub nieautoryzowanym dostępem. Cyberbezpieczeństwo może również być określane jako bezpieczeństwo technologii ...

1

Lekcja SKO

W minioną środę gościliśmy w szkole naszego Opiekuna SKO. Pani Ewelina poprowadziła lekcje w klasach drugich. Opowiedziała o tym jak funkcjonuje bank i co takiego dzieje się tam z naszymi pieniążkami. Wyjaśniła uczniom wiele ciekawych pojęć takich jak: dochód, oszczędności, a także wyjaśniła czy róż ...

5

Żywa lekcja przyrody

Nasza szkoła w dniu 30 stycznia gościła Andrzeja Pająka, znanego herpetologa i hodowcę wielu zwierząt. Tematem prezentowanej przez niego dwugodzinnej żywej lekcji przyrody były ssaki. Uczniowie mieli okazję usłyszeć wiele ciekawostek dotyczących trybu życia i budowy ciała tych zwierząt, a także oglą ...

5
1 2 3 następna ostatnia