1 2 następna ostatnia

SKO Blog Miesiąca
Dowiedz się, kto został zwycięzcą grudniowej edycji konkursu
41
Blog SKO

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

Witamy na szkolnym blogu SKO w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach. Zachęcamy do śledzenia naszego bloga, z którego dowiecie się o najważniejszych wydarzeniach w naszej szkole. Oceniajcie, komentujcie, wspierajcie nasze inicjatywy! Zapraszamy i dziękujemy!

Zarabiamy z SKO

Podczas zabawy choinkowej, która odbyła się w czwartek, 9 stycznia 2020r., otworzyliśmy mini-sklepik szkolny ze Szkolną Kasą Oszczędności. Zysk, który udało się wypracować, zasilił nasze konto SKO.

4

Dzień Babci i Dziadka w grupie 6-latków

Dzień Babci i Dziadka w grupie 6-latków to wspomnienie Świąt Bożego Narodzenia, a przede wszystkim powrót pamięcią do lat młodości Babć i Dziadków.

4

Czekamy na zgłoszenia opiekunów SKO

Szkolna Kasa Oszczędności w Czechach zaprasza nauczycieli - opiekunów SKO, którzy są jednocześnie eTwinnerami do udziału w ogólnopolskim projekcie dotyczącym działań SKO w ramach eTwiningu.

2

Historia SKO w Czechach

26 października 2019 roku obchodziliśmy siódme urodziny SKO przy Banku PKO BP. Wcześniej w naszej szkole dzieci również oszczędzały swoje pieniądze. 33 lata temu, w 1987 roku, nasza placówka zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności. Przeglądając szkolne archiwum natrafili ...

2

Banknot 85 złotych na 85 lat SKO

SKO przy Szkole Podstawowej im. Orląt Lwowskich w Nowinach ogłasza Ogólnopolski Konkurs Plastyczny pt. „Banknot 85 złotych na 85 lat SKO”

3

85 lat temu...

14 stycznia to rocznica przekazania SKO pod opiekę PKO Banku Polskiego. Wydarzenie to miało miejsce w styczniu 1935 r., a Bank nazywał się wtedy Pocztową Kasą Oszczędności.

3

Prace na konkurs wysłane

Prace uczniów naszej szkoły wysłaliśmy do Szkoły Podstawowej im. Kawalerów Orderu Uśmiechu w Tereszewie na Ogólnopolski Konkurs SKO "Projekt karty płatniczej - 85 lat SKO".

3

Ach, cóż to był za bal…

W karnawale – same bale. Tak mawiali nasi przodkowie. Hołdując tej tradycji w przedszkolu zorganizowano Bal Karnawałowy. Wszystkie dzieci postanowiły z tej okazji przygotować wspaniałe przebrania – były wróżki, księżniczki, strażacy, policjanci.

2

Z kart historii SKO - część 2

Po wznowieniu działalności w 1945 r. PKO zaczęła inicjować różnego rodzaju akcje propagujące idee oszczędzania oraz racjonalnego gospodarowania dostępnymi zasobami. Działania Pocztowej, a od 1950 r. Powszechnej Kasy Oszczędności wpisywały się w szerszy kontekst związany ze zmianami w gospodarce (odb ...

4

Konkurs "Co wiem o SKO?"

Już niedługo Szkolna Kasa Oszczędności będzie obchodzić swoje urodziny. Z tej okazji zapraszamy do udziału w konkursie organizowanym przez SKO w Szkole Podstawowej nr 2 w Szprotawie pt. "Co wiem o SKO?", którego celem jest przybliżenie historii SKO.

2
1 2 następna ostatnia