1 2 3 następna ostatnia

Ekologiczne Igrzyska Olimpijskie w Paryżu: jak sport i ekologia idą ze sobą w parze
Ekologia przenika różne sfery życia człowieka i jak się okazuje, może mieć wiele wspólnego ze sportem, a w szczególności z organizacją dużych wydarzeń sportowych. Tego typu imprezy często wpływają negatywnie na zanieczyszczenia powietrza, wody czy gleby. Na szczęście organizatorzy wprowadzają ekolog ...
9
Blog SKO

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

Zespół Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach

Witamy na szkolnym blogu SKO w Zespole Szkoły Podstawowej i Przedszkola im. Jana Pawła II w Czechach. Zachęcamy do śledzenia naszego bloga, z którego dowiecie się o najważniejszych wydarzeniach w naszej szkole. Oceniajcie, komentujcie, wspierajcie nasze inicjatywy! Zapraszamy i dziękujemy!

Skarbonka sprzed (prawie) 100 lat

Skarbonka przez wiele lat była najpopularniejszym sposobem oszczędzania, a jej ideą było nauczenie społeczeństwa oszczędności oraz podkreślenia troski i uwagi, z jaką Bank podchodził nawet do niewielkich kwot, które dla zwykłych obywateli mogły być wielkimi.

4

Piszą o naszych sukcesach

Kolejne publikacje na temat naszej Szkolnej Kasy Oszczędności ukazały się w lokalnych mediach. Artykuł o sukcesach SKO i jej opiekunach ukazały się w piśmie samorządowym Gminy Zduńska Wola "Nasza gmina".

3

Ślicznie muzycznie

Święta i Boże Narodzenie już za nami, ale nadal spływają miłe informacje dotyczące sukcesów uczniów naszej szkoły w konkursach. Tym razem możemy być dumni z występu Hani Józefowicz z kl. VIIa i Oli Ignaczak z kl. IVa.

5

Książeczki SKO dawniej i dziś

Prezentujemy książeczki SKO, jakie obowiązywały w XX wieku oraz kartę członkowską, którą otrzymują obecni SKO-owicze.

1

Styczniowe pytanie na blogu

Dzisiaj zamieszczamy pierwsze pytanie konkursowe dla blogowiczów z Zespołu Szkół w Czechach w Wielkim Konkursie SKO pt. "Pytanie na blogu". Przypominamy, iż składa się on z sześciu comiesięcznych pytań.

12

Kolejna rocznica

Jednym z najważniejszych elementów współczesnej Szkolnej Kasy Oszczędności jest internet i edukacja związana z nowoczesną bankowością i komunikacją. Z tymi zagadnieniami wiąże się data 20 stycznia - rocznica powstania Szkolnych Blogów. Szkoły uczestniczące w SKO mogą blogować już od ośmiu lat, czyli ...

0

Odznaki i naszywki dla oszczędnych

Poniżej prezentujemy przypinki i naszywki z lat 60., 70. i 80. przekazywane najbardziej zasłużonym w oszczędzaniu SKO-wiczom.

5

84 lata temu...

14 stycznia to rocznica przekazania SKO pod opiekę PKO Banku Polskiego. Wydarzenie to miało miejsce w styczniu 1935 r., a Bank nazywał się wtedy Pocztową Kasą Oszczędności.

4

Historia SKO w Czechach

26 października 2018 roku obchodziliśmy szóste urodziny SKO przy Banku PKO BP. Wcześniej w naszej szkole dzieci również oszczędzały swoje pieniądze. 32 lata temu, w 1987 roku, nasza placówka zdobyła I miejsce w Wojewódzkim Konkursie Szkolnych Kas Oszczędności. Przeglądając szkolne archiwum natrafili ...

2

Konkurs SKO dla najszybszych

Szkolna Kasa Oszczędności w Czechach ogłasza trzeci w tym roku szkolnym konkurs dla najszybszych.

5
1 2 3 następna ostatnia