11.03.2023

W serwisie inernetowym SKO

Na lekcji "bankowej" z opiekunem SKOwiczom zostały przypomniane informacje dotyczące funkcjonowania Szkolnej Kasy Oszczędności - serwis internetowy .

img

Po pierwsze - Karty ucznia

Otrzymaliście Kopertę z Kartą Ucznia, która jest potwierdzeniem posiadania konta SKO.

Pod kartą w kopercie znajduje się Wasz nr logowania. Wasz osobisty nr dostępu do konta SKO. Musi on mieć 8 cyfr wpisanych bez przerwy. Posługujecie się tym numerem powinniście podczas logowania.

Karta jest dla Was, lecz niestety nie ma możliwości posługiwania się nią w bankomacie.

Po drugie - Hasło pierwszego logowania

Jest to druga koperta jaką otrzymaliście. Hasło pierwszego logowania służy do pierwszego zalogowania się. Po udanym wpisaniu loginu (opisany powyżej) i hasła pierwszego logowania uzyskacie dostęp do własnego konta SKO. Po pierwszym zalogowaniu zmieniacie hasło na dowolne wybrane dla siebie, służące przy każdym następnym logowaniu.

Po trzecie - podgląd danych ucznia i konta SKO

Po uzyskaniu dostępu zauważycie swoje imię i nazwisko oraz numer Konta SKO. Tak, to jest Wasze prywatne konto oszczędnościowe SKO! Możecie sprawdzać ile macie zgromadzonych pieniążków.

Po czwarte - Nr konta SKO - ułatwienie w gromadzeniu oszczędności

Konto SKO tak, jak normalne konto w banku ma swój indywidualny numer. Skutek jest jeden - rodzice nie muszą już Wam dawać pieniążków do wpłacenia w szkole, a mogą sami wykonać przelew na Wasze konto SKO i przelać Wam dowolną kwotę. Wygodne? Tradycyjna forma wpłaty w szkole u Opiekuna SKO także pozostaje.

Po piąte - Dzielenie oszczędności

Jak już będziecie śmiało obsługiwać własne konto SKO, to z pewnością dojdziecie do możliwości, jakie są przed Wami. M.in. możecie tworzyć sobie skarbonki na różne cele.  Konto jest jedno, a skarbonek na koncie może być wiele. Najlepiej by były na nich pieniążki. Tego Wam życzę! Przyjemnie jest oszczędzać, jak i rozbijać skarbonkę ;)

Po szóste - Wpłaty i wypłaty

Wpłat pieniążków można dokonywać u opiekuna SKO w szkole, lub przelewem bankowym. Wypłaty należy zgłosić z  wyprzedzeniem u opiekuna SKO i pieniążki odbieracie także u opiekuna SKO.

Po siódme - Powodzenia w oszczędzaniu i gromadzeniu pieniążków na Waszych kontach SKO

Chętnie sprawdzajcie swoje konta SKO i wpłacajcie na nie pieniążki. Przez to, że konta są oprocentowane, oszczędności będą się Wam powiększać. I tego Wam życzę!

80
Dodaj Komentarz
  • 14
  • 7
  • 8
Komentarze