1 2 3 następna ostatnia

Pierwsza pomoc – pięć ciekawostek, które warto znać
Pierwsza pomoc to czynności, które wykonuje ratownik (czyli osoba udzielająca pomocy) w razie nagłego wypadku lub ataku choroby. Pierwszej pomocy udzielamy, aby podtrzymać życie poszkodowanego do czasu przyjazdu służb ratunkowych oraz po to, aby zmniejszyć skutki wypadku.
5
Blog SKO

Szkoła Podstawowa w Rąbkowej

Szkoła Podstawowa w Rąbkowej

Beztrosko hasamy, lecz o bezpieczeństwo dbamy

Na wycieczce do Nowego Sącza w dniu 07.03.2023 r. odwiedziliśmy PSP w celu realizacji projektu "Beztrosko hasamy, lecz o bezpieczeństwo dbamy". Strażacy prezentowali swój sprzęt oraz podczas prelekcji uczyli nas jak zachować się w razie niebezpieczeństwa. Wycieczka została zorganizowana we współprac ...

0

Wizyta w PKO

W dniu 07.03.23 r. odebraliśmy dyplom podczas pobytu w naszym oddziale PKO. Odbyła się również krótka lekcja bankowości. Dzieci otrzymały gadżety i słodycze. Dziękujemy za gościnę.

0

Jak dbamy o bezpieczeństwo?

Jesienią odbyło się spotkanie ze strażakami z OSP Tabaszowa. Miały miejsce: ćwiczenia ewakuacyjne, pokazy sprzętu gaśniczego oraz pogadanka. Dzieci otrzymały także opaski odblaskowe z logo SKO.

0

Pasowanie kl. I. 2022

SKOwy cukierek dla pierwszaków to upominek dla kolegów i koleżanek z okazji ślubowania. To także promocja SKO wśród rodziców i społeczności szkolnej.

0

Jesień w sadzie Zosi

Lekcja przedsiębiorczości w sadzie wzbogaciła wiedzę przedszkolaków o pracy sadownika. Pozwoliła popracować przy zbiorze owoców i pracach porządkowych.

0

Test SKO

Oto zwycięzcy grupy 6-latków. Ich wynik to10/10. Gratulujemy!!! Wszyscy test rozwiązali.

0

Dzień Dziecka z Lokatką

1 czerwca dzieci z oddziałów przedszkolnych ( 6-latki i 5-latki) dzielnie pokonały pieszo 3 km, aby spędzić swoje święto na pikniku z Lokatką. Na placu zabaw w Tabaszowej czekały na nich atrakcje min sportowe, wiedzy o finansach, spotkanie ze strażakami oraz lody. Była świetna zabawa połączona ze zd ...

0

Dzień Ziemi

Dzień Ziemi obchodziliśmy 22.04.2022 r. Gościliśmy pracownika Nadleśnictwa ze Starego Sącza, który wygłosił ciekawą pogadankę o lesie. Wspólnie posadziliśmy drzewo na placu szkolnym. Ogłoszono także wiele konkursów związanych z tematem obrony Ziemi.

0

Drzewko za makulaturę

Dzieci z grupy 6- latków malowały drzewka na koszulkach, w których przedstawiały część artystyczną z okazji Dnia Ziemi. Następnie przedszkolaki z ogromnym zaangażowaniem zbierały makulaturę, którą mogły zamienić na sadzonkę sosny. Małe drzewka otrzymaliśmy ze szkółki leśnej w Starym Sączu. Teraz b ...

0

Test SKO online

Uczniowie zostali poinformowani o teście. Pierwsi mistrzowie rozwiązywali go już w poniedziałek. Niektórzy szukali odpowiedzi z pomocą opiekunów (5 i 6 - latkowie), którym najbardziej podobały się ilustracje. Pierwszaki rozwiązywali go podczas nauki zdalnej z okazji świętowania Dnia Ziemi. Inni roz ...

0
1 2 3 następna ostatnia