Nasza szkoła dla Niepodległej
Wieczornica patriotyczna upamiętniająca 100 rocznicę odzyskania niepodległości
W piątkowy wieczór 09 listopada 2018 r. w naszej szkole odbyła się wieczornica z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Na uroczystość przybyli uczniowie wraz z rodzicami, społeczność lokalna oraz Koło Gospodyń Wiejskich w Typinie.
Uczniowie zaprezentowali zebranym program artystyczny. Przybliżyli dzieje Polski na przestrzeni 123 lat pod zaborami, walkę o wolność i niepodległość. W oczach wielu osób pojawiły się łzy wzruszenia. Wszystko to pozwoliło widzom przenieść się w lata rozbiorów, walk o niepodległość i pamiętnego dnia 11 listopada 1918 roku.
W dalszej części wszyscy zebrani wspólnie śpiewali pieśni patriotyczne, które także są częścią naszej historii. Zebrani na uroczystości mieszkańcy opowiadali o życiu codziennym i historii Typina. Na zakończenie, Pani Dyrektor podziękowała wszystkim zebranym na uroczystości za wspólne świętowanie 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości.
P
O
Z
D
R
A
W
I
A
M
Y!!! :)